Євросоюз збільшив фонд на постачання зброї Україні

Окремі країни Європи допомагають Україні зброєю за власний рахунок. Це добра воля урядів і народів. Але є ще й загальна скарбничка, з якої оплачуються чеки на закупівлю військових товарів для нашої країни.

Сьогодні Євросоюз збільшив на 2,2 млрд євро обсяг Європейського фонду миру (European Peace Facility), з якого сплачуються постачання зброї Україні.

Про це йдеться у поширеній заяві Ради ЄС, оприлюдненій 14 березня.

«Рада ЄС ухвалила рішення про підвищення фінансової стелі Європейського фонду миру до 7,979 млрд євро в поточних цінах до 2027 року, що дозволить покрити додаткові фінансові потреби», — йдеться у заяві.

Верховний представник із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що Європейський фонд миру тепер став невід’ємною частиною підтримки ЄС у просуванні миру та безпеки у всьому світі.

«Забезпечення фінансової стійкості цього інструменту має вирішальне значення для нашої підтримки не лише України, а й наших партнерів в інших частинах Європи, Африки та Близького Сходу, оскільки потреби продовжують виникати», — зазначив він.

Нагадаємо, на початку лютого ЄС надав Україні сьомий пакет військової допомоги у розмірі 500 млн євро. Після цього її загальний обсяг сягнув 3,6 млрд євро. Але ця сума не включає військову допомогу окремих європейських країн Україні. Сумарно ця цифра вже перевищила 12 мільярдів євро.

Більше всіх зброї нам надали США, в Європі серед лідерів Польща, Німеччина і Британія.

Раніше повідомлялося, що влада США уклала контракти на $522 млн на виробництво артилерійських боєприпасів для України. Про це повідомило AFP 15 лютого. Вказано, що замовлення отримали Northrop Grumman Systems та Global Military Products на тлі побоювань, що «Україна швидко вичерпує запаси артилерійських снарядів». Постачання нових боєприпасів планується розпочати вже у березні. Контракти фінансуються за рахунок Ініціативи підтримки безпеки Пентагону.

До повномасштабного російського вторгнення в Україну американські військові заводи робили 14 400 артилерійських снарядів калібру 155 мм на місяць.

Пентагон планує протягом двох років довести виробництво до 90 тисяч снарядів на місяць. Договори вже укладено. Такої кількості снарядів США не виробляли з часів Корейської війни.

Нагадаємо, в Україні налагоджено виробництво снарядів калібру 152 міліметри та 122 міліметри, оскільки запаси таких боєприпасів радянського зразка вичерпувалися. Про це 13 грудня повідомив секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі телемарафону.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Video >>

Аргентина и Исландия сыграли в боевую ничью: видео голов

16.06.2018 - 17:59
ЧМ-2018. Матч №6 Группа D. Аргентина — Исландия — 1:1 На чемпионате мира сборная Аргентины сыграла с обидчиками Украины — Исландией. Со стартовых минут поединка южноамериканцы задали хороший атакующий темп. ...

Ляшко на танке «Оплот» собрался на Москву: видео

27.09.2017
Пока миллионы украинцев тяжело работают, ...

ВСУ уничтожили четверых оккупантов: новое видео

04.03.2019
Волонтерский фонд «Повернись живим» показал ...