Єврорада визнала порушення санкцій кримінальним злочином

Європейська рада ухвалила закон, який передбачає кримінальну відповідальність за порушення або обхід санкцій ЄС у державах-членах. Про це в п’ятницю, 12 квітня, повідомила пресслужба Євроради.

«Певні дії тепер будуть вважатися кримінальними злочинами в усіх державах-членах, наприклад, допомога в обході заборони на в’їзд, торгівля товарами під санкціями або здійснення забороненої фінансової діяльності. Підбурювання, пособництво та підбурювання до цих правопорушень також можуть бути покарані», — йдеться в повідомленні.

Підкреслюється, що держави-члени мають забезпечити ефективне покарання в залежності від правопорушення, але навмисне порушення санкцій повинно тягнути за собою тюремне ув’язнення як максимальне покарання.

«Комісія запропонувала цю директиву в грудні 2022 року, щоб обмежити обхід санкцій і посилити правозастосування. У відповідь на російську агресію проти України ЄС ухвалив безпрецедентну кількість обмежувальних заходів, щоб послабити економічну базу Росії та обмежити її здатність вести війну», — йдеться далі в повідомленні.

Кримінальними злочинами, за рішенням Євроради, вважатимуться:

  • допомога особам, на яких поширюються обмежувальні заходи ЄС, в обхід заборони на поїздки,
    торгівля товарами, що перебувають під санкціями, та ведення угод із державами чи організаціями, на які поширюються обмежувальні заходи ЄС,
  • надання фінансових послуг або провадження фінансової діяльності, яка заборонена або обмежена,
  • приховування володіння коштами чи економічними ресурсами фізичним, юридичним чи органом, які перебувають під санкціями ЄС.

Допомога та підбурювання до цих злочинів також каратимуться як злочин.

Торгівля військовими матеріалами буде кримінальним злочином не тільки в тому разі, якщо вона скоєна навмисно, а й у разі серйозної недбалості.

Зазначається, що директива набуде чинності двадцятого дня після публікації в Офіційному журналі ЄС, і держави-члени мають 12 місяців на внесення положень директиви до законодавства у своїх країнах.

Як відомо, Європейський Союз розпочав підготовку 14-го пакету санкцій, який має бути ухвалений навесні 2024 року. Про це три дні тому повідомив сайт европейської комісії з посиланням на заяву віцепрезидента Європейської комісії Валдіса Домбровскіса.

«Ми розпочали підготовку 14-го пакету санкцій, який має бути ухвалений навесні. Він, ймовірно, включатиме широкий перелік обмежувальних заходів з сильним акцентом на боротьбу з обходом — наприклад, у морському секторі, оскільки Росія продовжує намагатися порушувати верхню межу цін на експорт нафти», — повідомив чиновник.

ЄС нині шукає спосіб зупинити обхід санкцій через західні дочірні компанії, що працюють у країнах за межами Європи.

«З погляду ЄС, материнські компанії ЄС, які зберігають вплив на бізнес-операції своїх закордонних дочірніх компаній, можуть нести відповідальність за операції, що здійснюються цими дочірніми компаніями», — додав Домбровскіс.

Наприкінці зими Євросоюз ухвалив 13 пакет санкцій проти Росії. Обмеження стосуються ще 106 фізичних та 88 юридичних осіб, відповідальних за дії, що підривають або загрожують територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Самый красивый гол 2017-го был забит в первый день года: видео

23.10.2017 - 23:44
Удивительно, но самый красивый гол текущего года был забит в первый его день. Именно 1-го января Оливье Жиру сотворил свой шедевр пяткой. Эту премию имении выдающегося венгерского форварда Ференца Пушкаша ...