Єврокомісія відмовила Польщі відновити квоти на агроімпорт України

Європейська комісія відмовила Польщі стосовно прохання відновити тарифні квоти для деяких українських продуктів. Про це заявив міністр з питань сільського господарства Польщі Чеслав Секерський, повідомляє Business Insider.

«Ми звернулися до Європейської комісії з проханням відновити тарифні квоти на деякі чутливі продукти, але це було відхилено ЄК», — зазначив чиновник.

Єврокомісія готує проєкт постанови про продовження безмитної торгівлі з Україною до червня 2025 року, підтвердив польський урядовець.

За його словами, він найближчим часом поговорить з єврокомісаром з питань торгівлі Валдісом Домбровскісом про поточну ситуацію, пов’язану з надмірним імпортом сільськогосподарських товарів з України, а також про проєкт і зміни до постанови ЄС, яка продовжить безмитну торгівлю з Україною до червня 2025 року.

Польське міністерство хотіло б запровадити механізм, «який би захистив польських фермерів».

Він додав, що вже видно перші результати польсько-українських переговорів щодо цього питання.

«У нинішній складній ситуації ми хочемо виробити прийнятний для всіх учасників спосіб захисту від негативних наслідків імпорту сільськогосподарської продукції з України. Ми аналізуємо та проводимо внутрішні консультації щодо, зокрема, запропонованого українською стороною механізму ліцензування експорту сільськогосподарської продукції до Польщі», — зазначив він.

Як відомо, Мінінфраструктури Польщі підписало угоду з організаторами блокади. Протестувальники погодилися призупинити свій протест принаймні до 1 березня, чекаючи на розв’язання своїх проблем новим урядом Польщі.

Місця антиукраїнським настроям в уряді Польщі бути не може. Про це сказав прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск в інтерв’ю TVN24, оприлюдненому 12 січня. Це можна розцінювати, як окреслення позиції перед запланованими на початок наступного тижня переговори Туска у Києві із Зеленським. Ба більше, Туск збирався провести розмову щодо підтримки України і з президентом Дудою, щоб підсилити польську підтримку.

Президенти Польщі і України вчора провели розмову у Давосі.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Как быстро сделать снеговика из одноразовых стаканчиков (видео)

27.12.2015 - 19:43
Как сделать снеговика в бесснежную зиму? Да еще и такого, чтобы в доме не растаял и был украшением новогоднего интерьера. Оказывается нет ничего проще. Для этого понадобятся одноразовые стаканчики, степлер, ...

Появилось видео обстрела дома Авакова из салютных установок

09.02.2019
Сегодня вечером активисты нескольких организаций ...

Появилось видео столкновения Парасюка и полиции

14.03.2017
Нардеп Парасюк выложил у себя ...