Єврокомісія схвалила початок переговорів про вступ України

Єврокомісія рекомендувала країнам Євросоюзу почати переговори про вступ з Україною. Але Київ повинен втілити в життя ще низку реформ. Про це сказала глава ЄК Урсула фон дер Ляєн на брифінгу в Брюсселі в середу, 8 листопада.

За її словами, Україна виконала 90% реформ, яких від неї очікував ЄС, але умовою є продовження виконувати незавершені транформації надалі.

«На цій підставі ми рекомендували сьогодні, щоб Рада ЄС відкрила переговори про вступ. Ми також рекомендуємо, щоб Рада схвалила переговорну рамку, коли Україна виконає триваючі реформи», – сказала вона.

Фон дер Ляєн зазначила, що основний прогрес України був досягнутий у сфері конституційного правосуддя, реформі відбору Вищої ради правосуддя, антикорупційній програмі, боротьбі з відмиванням грошей, важливих заходах щодо стримування олігархів, а також новому законі про медіа та у сфері національних меншин.

У звіті, оприлюдненому Єврокомісією, сказано, що вона рекомендує, аби Рада ухвалила переговорну рамку, після того як Україна:

  • ухвалить запропонований урядом закон про збільшення штатної чисельності Національного антикорупційного бюро України;
  • виключить із закону про запобігання корупції положення, які обмежують повноваження НАЗК щодо перевірки активів, які вже пройшли процес перевірки, та обмеження повноважень НАЗК щодо перевірки майна, придбаного декларантами до вступу на державну службу, без шкоди правилам, що застосовуються до забезпечення національної безпеки під час війни;
  • прийме закон, який врегулює лобіювання за європейськими стандартами, як частину антиолігархічного плану дій;
  • прийме закон, що стосується решти рекомендацій Венеційської комісії від червня 2023 року та жовтня 2023 року, пов’язаних із законом про національні меншини, а також врахує рекомендації Венеціанської комісії, пов’язані із законами про державну мову, медіа та освіту.
  • продовжуватиме боротьбу з корупцією шляхом подальших розслідувань та вироків щодо корупції.

Нагадаємо, 23 червня 2022 року Україна отримала статус кандидата на вступ до ЄС. Зараз наша держава виконує низку умов для того, щоб стати повноправним членом блоку.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

«Реал» в феерическом финале добыл титул клубного чемпиона мира: видео

18.12.2016 - 15:46
В Японии завершился клубный чемпионат мира по футболу. Прогнозировано, но не без труда выиграл его мадридский «РЕАЛ».  Героем финального поединка стал получивший на днях «Золотой мяч» Криштиану Роналду (из-за участия в этом ...

Бойцы ОС запустили танцевальный флешмоб: видео

24.02.2019
Наши  боевые потери за двадцать ...