ЄС відновив мита на українські яйця та цукор

Європейський Союз з 2 липня ввів захисні мита для яєць та цукру з України через перевищення обсягів імпорту. Про це повідомили у Генеральному директораті із сільського господарства та розвитку сільських районів.

Це відбулося попри твердження Кабінету міністрів, що Євросоюз не має таких планів найближчим часом.

Навесні ЄС створив механізм запобіжників для обмеження вільної торгівлі з Україною. У червні його задіяли вперше щодо українського вівса. 

Новий механізм запобіжників передбачає, що так зване «екстрене гальмо» для семи сільськогосподарських товарів автоматично спрацьовує, якщо обсяги імпорту досягнули середньорічного обсягу імпорту, зафіксованого в період з 1 липня 2021 року по 31 грудня 2023 року. 

Для яєць та цукру цей середній показник становить 23 188,96 тонни та 262 652,68 тонни відповідно. 

Оскільки імпорт яєць та цукру з України з початку року вже перевищує обсяги, встановлені тарифною квотою, додатковий імпорт буде з митами.

Раніше Рада Євросоюзу схвалила мита на зернові та олійні з території Росії та Білорусі. Мита становитимуть 95 євро за тонну зернових та 50% на олійні культури. Рішення набуло чинності 1 липня. У продукції також не буде доступу до тарифних квот ЄС.

Рішення не стосується транзиту зернових, олійних культур та продуктів їх переробки з Росії та Білорусі до третіх країн.

«Постанова передбачає збільшення мит на зернові, олійні культури та продукти їх переробки з Росії та Білорусі до такого рівня, що на практиці імпорт цих продуктів припиняться», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, рішення про блокування імпорту зерна з території Росії та Білорусі було ухвалено у березні у розпал протестів європейських фермерів щодо екологічних правил та імпорту сільськогосподарської продукції з України.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В России взорвали крупнейшую башню Урала: видео

24.03.2018 - 12:41
Демонстрируя всему миру разработки новых видов вооружения и указывая на солидные инвестиции в оборонный комплекс, в России не особо скрывают дефицит средств на мирные цели. Из-за хронического недофинансирования в российском ...

Лидер ОУН швырнул чашку в ведущего телеканала Newsone Пальчевского: видео

24.02.2019
Пророссийскому телеканалу Newsone удалась провокация, ...

Усик против Бриедиса: видео боя онлайн

28.01.2018
В Латвии начался объединённый бой ...