ЄС готує 14-й пакет санкцій проти Росії

Європейський Союз розпочав підготовку 14-го пакету санкцій, який має бути ухвалений навесні 2024 року. Про це повідомляє сайт европейської комісії з посиланням на заяву віцепрезидента Європейської комісії Валдіса Домбровскіса.

«Ми розпочали підготовку 14-го пакету санкцій, який має бути ухвалений навесні. Він, ймовірно, включатиме широкий перелік обмежувальних заходів з сильним акцентом на боротьбу з обходом — наприклад, у морському секторі, оскільки Росія продовжує намагатися порушувати верхню межу цін на експорт нафти», — повідомив чиновник.

ЄС нині шукає спосіб зупинити обхід санкцій через західні дочірні компанії, що працюють у країнах за межами Європи.

«З погляду ЄС, материнські компанії ЄС, які зберігають вплив на бізнес-операції своїх закордонних дочірніх компаній, можуть нести відповідальність за операції, що здійснюються цими дочірніми компаніями», — додав Домбровскіс.

ЄС надалі чинитиме тиск на Росію і тих, хто підтримує її на полі бою, де б вони не знаходилися.

«Ми продовжимо переслідувати друзів Путіна. І ми продовжимо переслідувати тих, хто допомагає Росії обходити санкції або поповнювати її військовий арсенал», — резюмував посадовець.

Наприкінці зими Євросоюз ухвалив 13 пакет санкцій проти Росії. Обмеження стосуються ще 106 фізичних та 88 юридичних осіб, відповідальних за дії, що підривають або загрожують територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України.

Крім того, Велика Британія теж ввела нові санкції проти РФ. Вони спрямовані на ключові джерела доходів Кремля, обмежуючи торгівлю металами, алмазами та енергоресурсами, а також проти тих, хто постачає боєприпаси.

США 23 лютого теж запровадили масштабний пакет санкцій проти Росії за її військову агресію в Україні. Тоді Управління з контролю за іноземними активами міністерства фінансів США (OFAC) запровадило санкції щодо майже 300 фізичних та юридичних осіб.

Мінфін США продовжує переслідувати осіб за межами РФ, які займаються передачею технологій і обладнання на російську військово-промислову базу.

Це, зокрема, експортери з третіх країн і переправники технологій, обладнання та запчастин у Росію, експедитор, який займається поставками зброї в Росію, а також транснаціональна мережа з відмивання грошей, що сприяє незаконному переміщенню продукції російського походження.

Під обмеження потрапили 26 юридичних і фізичних осіб із третіх країн в 11 країнах, включно з Китаєм, Сербією, Об’єднаними Арабськими Еміратами та Ліхтенштейном.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Scania показала как проводит краш-тесты грузовиков

01.10.2016 - 16:28
Компания Scania опубликовала ролик с испытаниями своих грузовиков. Они отличаются от стандартных испытаний легковых машин. Например, для проверки работы боковой подушки безопасности автомобиль переворачивается на скорости 65 км/ч, помимо этого ...

ДНР нанесен урон в технике и живой силе: видео

30.05.2018
Пресс-центр Объединенных сил в утренней ...

Россиянин на Bentley застрял в песке на британском пляже (видео)

06.09.2015
Британские зеваки засняли на пляже ...