Глава МЗС Чехії назвав Лаврова «клоуном»

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський жорстко відреагував на коментарі глави МЗС РФ Сергія Лаврова про чеського президента. Ліпавський у своєму Twitter назвав російського візаві клоуном і заявив, що керівництво терористичної РФ має постати перед трибуналом.

«Висловлювання клоуна Лаврова про нашого президента Павела просто смішні. Росія — терористична держава, і її керівництво має постати перед міжнародним трибуналом», — заявив він.

Нещодавно Лавров заявив про «невідповідність політичним нормам» реакції президента Чехії на позицію Китаю щодо України. Петр Павел у інтерв’ю виданню Politico висловив переконання, що Китаю не можна довіряти як посереднику у встановленні миру між Росією та Україною, оскільки Пекіну вигідно продовжувати війну.

«Це такі заяви, які не мають нічого спільного з роботою нормального політичного діяча», — сказав на це Лавров. І отримав, як бачимо, «отвєточку» від Ліпавського. 

Додамо, що позиція президента Чехії щодо ролі Китаю збігається по суті з загальною позицією Європи. А вона наступна. Євросоюз підтримує будь-які зусилля на закінчення війни, яку Росія розв’язала проти України. Однак китайські мирні пропозиції у цьому сенсі послаблюються тим, що Китай обрав одну зі сторін у цьому конфлікті. Про це ще 13 березня заявив речник ЄС Пітер Стано під час брифінгу у Брюсселі.

«Чесним посередником миру можна бути тоді, коли ви не віддаєте перевагу котрійсь зі сторін. Коли ж мова про ситуацію в Україні, Китай де-факто зробив вибір. Китай відмовився визнати, хто є агресором, а хто – жертвою. Китай ставить Україну в один рівень (з країною-агресором. – Ред.), хоча Україна потерпає від свавільної і злочинної атаки, здійсненої у порушення Хартії ООН. Тієї хартії, яку Китай погодився захищати як постійний член Ради безпеки ООН. Це одна з речей, яка може розглядатися як спірна у китайському підході та китайських пропозиціях», – пояснив єврочиновник.

Він також нагадав, що Пекін часто просто ретранслює російські наративи про причини та витоки війни проти України з тезами про «підповзання» НАТО включно.

«Нині Росія дуже прохолодно ставиться до будь-яких змістовних мирних пропозицій і ігнорує їх. Насправді ж Росія проводить ескалацію за ескалацією, чинить звірства проти мирного населення України, руйнує її цивільну інфраструктуру», – додав представник ЄС.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Пятерка смешных говорящих животных (видео)

03.06.2016 - 14:57
Уже никого не удивить говорящими и даже поющими попугаями. У многих птиц это получается отменно. А как с другими животными? Мы сделали для вас подбору видеороликов, в буквальном смысле этого ...

Определили 5 самых адских мест на планете (видео)

16.12.2015
Многие из нас любят смотреть ...

Лавров упал на сцене: видео

15.03.2018
На фоне того, какой сейчас ...