Герой Мацієвський, розстріляний за слова «Слава Україні», виявився громадянином Молдови

Вчора СБУ офіційно підтвердила, що полоненим, якого російські фашисти розстріляли після слів «Слава україні», був Олександр Мацієвський з Ніжина Чернігівської області. Вже ввечері президент Володимир Зеленський оголосив про нагородження його званням Героя України.

Сьогодні стало відомо, що Олександр мав ще й громадянство Молдови. Він народився у Кишиневі, а жити в Україну приїхав з дружиною і сином у 2008 році.

Про молдавське громадянство Олександра стало відомо із заяви Міністерства закордонних справ та євроінтеграції Молдови, яке рішуче засудило військовий злочин Росії і висловило співчуття близьким і рідним героя.

«Після підтвердження української сторони, що солдат, страчений російськими військовими — Олександр Мацієвський, рішуче засуджуємо вбивство громадянина Молдови, що може кваліфікуватися як воєнний злочин і грубе порушення міжнародного гуманітарного права. Висловлюємо глибокі співчуття родині і друзям Олександра Мацієвського та висловлюємо солідарність з українським народом», — йдеться у заяві міністерства.

Мацієвський після переїзду в Україну не здійснив вихід з громадянства Молдови, тому юридично зберігав подвійне громадянство Молдови та України, хоча, очевидно, вважав себе саме українцем.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Опубликовано видео с места крушения российского Су-25 (видео)

30.03.2016 - 10:23
Военный самолет упал на частный сектор в районе села Черниговка в Приморском крае. «Упал Су-25», жертв нет, а пилот успел катапультироваться. В администрации Черниговского района подтвердили факт падения военного самолета: ...

В России ветром снесло крышу жилой пятиэтажки (видео)

21.03.2016
В Красноярском крае России сильный ...