Герцог Люксембургський заявив, що готовий зректись трону

Великий герцог Люксембургський Анрі оголосив про плани зректися престолу. Йому 69 років, раніше він заявляв, що на престол після нього зійде його син Гійом.

Про це пише Daily Mail.

«Великий герцог Анрі зробив шокуючу заяву в Національний день, щорічний захід, який збирає разом членів сім’ї Великого Герцога, членів уряду і членів парламенту, щоб відсвяткувати офіційний день народження Великого Герцога. Він заявив, що передасть трон своєму 42-річному синові Гійому», — пише видання. 

Вказується, що ця подія станеться в жовтні 2024 року.

Великий герцог Анрі збереже свій офіційний титул, але замість цього його представлятиме його син Гійом.

Великий герцог Анрі — старший син із п’яти дітей Великого герцога Жана і Великої герцогині Жозефіни-Шарлотти. Він зійшов на престол 2000 року після того, як його батько зрікся престолу після 36-річного правління.

Анрі одружений з Марією-Терезою Местре, Великою Герцогинею Люксембургу, кубинкою, у якої серед предків були іспанські конкістадори. У пари п’ятеро дітей: принц Гійом, принцеса Олександра, принц Луї, принц Фелікс і принц Себастьян.

Велике герцогство Люксембург межує з Францією, Бельгією та Німеччиною. Половину населення держави (понад 660 тисяч осіб) становлять іммігранти. Сам великий герцог Анрі має родинні зв’язки майже з усіма монархами Європи.

Нагадаємо, 30 грудня 2023 року сенсація на рівні Європейської спільноти прийшла з Копенгагену. Королеві Данії Маргрете ІІ на той час було 83 з половиною роки. Вона на чолі монархії перебуває вже 52 роки. Але, вітаючи народ своєї країни з новим роком, її Величність повідомила про зречення від престолу.

За два тижні, рівно на 52-річчя свого правління, вона пообіцяла передати королівську владу своєму сину.

«Я залишаю трон своєму синові, кронпринцу Фредеріку», – заявила королева.

Зміна престолу відбулася 14 січня 2024 року. Тоді кронпринц Фредерік й став королем Данії.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В США занялись строительством дорог из свиного навоза

30.07.2016 - 16:21
Исследователи из Государственного технического и сельскохозяйственного университета Северной Каролины разработали процесс, который использует свиной навоз в качестве дешевой замены нефти в производстве дорожного асфальта. В поисках биологических альтернатив группа обнаружила, что свиные отходы особенно богаты ...

Разгрузка арбузов профессионалом

05.12.2015
Видеосюжет рассказывает о том, как ...

Беспилотник научили искать мины и наносить их расположение на карту (видео)

11.12.2015
Программист Дирк Гориссен создал беспилотный ...