Гаубиці M114 та ракети: Греція готує військову допомогу для України

Греція готує нову партію військової допомоги для України. Мова про авіаційні ракети, артилерійські знаряддя і патрони. Про це повідомляє Ekathimerini.

Обладнання буде закуплено Чехією і відправлено безпосередньо в Україну. Чеські та грецькі чиновники ведуть переговори про ціни на ці системи, а потім відбудеться підписання двосторонньої угоди.

Греція повідомила чиновників Євросоюзу, які відповідають за координацію допомоги Україні, що можуть цього року можуть поставити ЗСУ через Чехію таку допомогу:

  • 2000 ракет Zuni;
  • 180 ракет, які успішно використовувалися Україною в протитанковій війні і перебувають у верхній частині списку українських запитів;
  • 90 тисяч 90-мм снарядів, які використовуються також у протитанковій боротьбі, а також у зенітній зброї;
  • 4 мільйони куль;
  • 70 155-мм гаубиць M114 американського виробництва (це друга партія M114, яку Греція продасть Чехії для передачі Україні).

Міністр оборони Нікос Дендіас наступного тижня візьме участь у зустрічі членів НАТО та інших країн, що надають озброєння Україні, в Німеччині. Він має вкотре оголосити позицію Греції про те, що потік зброї та боєприпасів необхідно зберегти, щоб допомогти Україні пережити важку весну.

На сьогоднішній день Греція надала зенітні ракетні установки і відправила гусеничні бойові машини піхоти БМП-1 радянського виробництва в обмін на дещо сучасніші бойові машини Marder німецького виробництва.

Тим часом Європейська Комісія в межах Акту з підтримки виробництва боєприпасів (ASAP) оголосила про виділення 500 мільйонів євро для нарощування та прискорення виробництва боєприпасів. Про це повідомляється на сайті Єврокомісії.

«Це дозволить європейській оборонній промисловості наростити обсяги виробництва боєприпасів до 2 мільйонів снарядів (калібру 155-мм – ред.) на рік до кінця 2025 року», — мовиться в повідомленні.

Єврокомісія також започаткувала програму із посилення спроможностей європейської оборонної промисловості через спільне замовлення (EDIRPA) та четверту щорічну робочу програму в рамках Європейського фонду оборони (EDF). Загалом ці програми передбачають бюджет на виробництво боєприпасів та озброєння на суму майже 2 мільярди євро.

Програма ASAP буде сконцентрована на виробництві вибухівки й порохів, що залишалося «вузьким місцем» у виробництві снарядів, та спрямує на таке виробництво близько 2/3 від загального обсягу фінансування. Це дозволить довести річну спроможність у виробництві порохів до 10 000 тонн, та вибухівки – до більш ніж 4300 тонн.

Завдяки заходам, що вже були реалізовані, спроможність європейської промисловості у виробництві артилерійських боєприпасів калібру 155-мм вже у січні поточного року досягла показника у 1 мільйон снарядів на рік.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Гигантский 3-D принтер печатает дома целиком (видео)

25.10.2015 - 18:09
Big Delta представляет собой гигантский 3D принтер, достаточно большой, чтобы напечатать здание. Как утверждает WASP, итальянская компания, которая его собрала, он является самым большим 3D принтером в мире, и предназначен для ...