«Енергоатом» планує збудувати завод з виробництва ядерного палива

НАЕК «Енергоатом» запланував будівництво заводу з виробництва тепловидільних збірок біля міста Южноукраїнськ, поблизу якого розташована Південноукраїнська атомна електростанція. Про це повідомляє пресслужба НАЕК «Енергоатом».

«Завод ми вирішили розмістити біля міста Южноукраїнськ. Навіть не очікував, що така велика підтримка буде забезпечена від мешканців міста», — сказав в.о. голови правління компанії Петро Котін.

Виробництво базуватиметься на технології американської компанії Westinghouse. 

Тепловидільна збірка є кінцевим продуктом, який використовується як паливо атомних електростанцій.

Нагадаємо, о 0:20 19 вересня 2022 року російські окупанти завдали ударів по Південноукраїнській  атомній електростанції. Про це тоді повідомляли, зокрема, президент Володимир Зеленський та «Енергоатом».

Потужний вибух стався за триста метрів від ядерних реакторів. Ударна хвиля пошкодила будівлі ПУАЕС, розбивши понад сто вікон. Відключився один із гідроагрегатів Олександрівської гідроелектростанції, яка входить до комплексу АЕС (забезпечує водою для охолодження реакторів). Також відключилися три високовольтні лінії електропередач. Постраждалих серед персоналу станції не було.

Незрозуміло скільки ракет прилетіло. Джерела говорили про удари (у множині), але описували наслідки одного вибуху. Також не висвітлено роль засобів протиповітряної оборони, які мають бути на АЕС.

Був випадок небезпеки й у 2023 році. Під час ранкової ракетної атаки 19 лютого минулого року було зафіксовано прольоти двох крилатих ракет критично близько від Південноукраїнської АЕС.

«Повітряні об’єкти рухалися руслом Південного Бугу в напрямку міста Первомайськ Миколаївської області і пролетіли небезпечно близько до ядерного об’єкта. Загроза влучити в реактор з можливими наслідками — ядерною катастрофою — знову була високою», — йшлося у повідомленні Енергоатому.

ПУАЕС розташована у місті Південноукраїнськ. Його почали будувати 1975 року. Знаходиться в степовій зоні України, у північній частині Миколаївської області на лівому березі річки Південний Буг за 125 км від обласного центру та на відстані 10 км від залізничної станції Південноукраїнська. Поруч розташовані великі промислові міста: Миколаїв, Одеса, Кропивницький, Кривий Ріг. У 100 км від міста знаходиться аеропорт і морський порт. Відстань до Києва: фізична — близько 284, автошляхами — 370.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Порошенко обвинил организаторов блокады в поддержке сепаратизма: видео

16.02.2017 - 17:32
Президент Петр Порошенко заявил, что те, кто блокируют поставки угля в Украине, действуют не в интересах государства, а их цель — «отрезать» оккупированные территории, тогда как его команда мирным путем хочет ...

Телеканал Конгресса США стал жертвой Раши Тудей: видео

13.01.2017
Дональда Трампа долго убеждали в ...

Как уберечь елку от кота (видео)

25.12.2015
Накануне новогодних праздников не можем ...

Козел забодал быка

26.10.2015
Размер не всегда имеет значение. ...