План МНС РФ гасити пожежу гігантської нафтобази на підприємстві «Кавказ» в місті Пролетарськ на сході Ростовської області чотирма транспортними літаками «Іл-76» принаймні поки що не спрацьовує – вогонь поширюється на нові резервуари.
За останніми даними, палають вже більше третини повних резервуарів. Всього на нафтобазі зберігалося 2,5 мільйони барелів нафтопродуктів стратегічного резерву вартістю в пів мільярда доларів. Нам невідомо, чи є технічна можливість злити і вивезти пальне з резервуарів, які ще не палають.
Населення Пролетарська масово евакуювалося, адже там нічим дихати. Токсичний шлейф довжиною в 160 кілометрів дійшов вже до Ростова-на-Дону, його добре видно з космосу.
За ідеєю «Іли-76» мають заправлятися водою на великому водосховищі біля Ростова-на-Дону і виливати її на палаючу нафтобазу один за одним…
