Держдеп США оцінив можливість арешту Путіна

Голова правлячого режима РФ Володимир Путін навряд чи буде заарештований за злочини в Україні, поти поки він залишається на посаді глави держави. Про це заявила представниця Держдепу США з глобального кримінального правосуддя Бет ван Шаак в інтервʼю виданню Бабель.

«Національні суди не можуть подолати імунітету глави держави, також глави уряду та міністра оборони. Але навряд чи хтось буде заарештовувати Путіна, поки він глава держави. Якщо він опиниться під вартою іноземного суду, МКС чи української спеціальної палати, то, скоріш за все, це станеться тому, що він більше не буде головою держави. Тож це не причина відмовлятися від інтернаціоналізованої моделі», — стверджує американська чиновниця.

За її словами, «це не означає, що ви не можете розпочати розслідування, підготувати обвинувальні акти проти нього та інших осіб у ланцюгу командування».

«Тим більше проти посадовців міністерства оборони, які планували та здійснювали агресивну війну, але не мають імунітету», — додала вона.

Представниця Держдепу також відповіла, чи вартий зусиль трибунал, який не може подолати імунітету президента країни.

«Безумовно вартий. У Росії є багато інших високопосадовців, які несуть відповідальність за війну в Україні. Вони обіймають вищі керівні посади, приймають рішення і керують діями, які і є російською агресією. Ці люди мають відповісти за злочин агресії, за будь-які воєнні злочини та звірства», — зазначила ван Шаак.

Чесно кажучи, дивна позиція у Шаак. Адже раніше рішення МКС щодо арешту Путіна підтримали Байден і її шеф Блінкен.

Більше того, прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) може видати нові ордери на арешт президента РФ Володимира Путіна та вищого керівництва країни-агресора. Нагадаємо, цю інформацію повідомив голова МКС, Пьотр Гофманський, згідно з дописом Голосу Америки 3 серпня.

Зазначено, що справа щодо депортації українських дітей – не єдина, яку розслідує Міжнародний суд. «Прокурор МКС може зробити запит на ордер на арешт в досудових суддів МКС, які вирішать, чи є підстави для видачі майбутніх ордерів на арешт. Він активно займається новими розслідуваннями в Україні та інших країнах, і очікуємо більше дій з цього приводу», – наголосив Гофманський.

Однією зі справ, яка може призвести до нових ордерів на арешт Путіна та вищого керівництва Росії, є справа воєнних злочинів ПВК Вагнер. Згідно з професоркою права в академії Вест Пойнт Дженніфер Меддокс, якщо довести, що бійці Вагнера брали участь у свідомому вбивстві цивільних, важливо з’ясувати їх зв’язок з російською владою та командним ланцюгом.

Нещодавно сам Путін надав один із доказів прямих зв’язків російської влади з бойовиками Вагнера, заявивши, що Москва «повністю фінансувала» найманців з травня 2022 року по травень 2023 року, витративши на них близько 1 млрд доларів бюджетних коштів. За словами експертів з міжнародного права, ця заява Путіна спростить роботу міжнародних судів при притягненні російського керівництва до відповідальності за злочини, скоєні бойовиками Вагнера.

Зазначимо, що 17 березня МКС видав ордер на арешт Путіна, звинувачуючи його у незаконній депортації тисяч дітей з України. Також ордер був виданий на дитячого омбудсмена Марію Львову-Бєлову.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Появилось видео нападения на Ани Лорак целовальщика в Москве

12.06.2017 - 13:44
Украинская певица Ани Лорак продолжает ездить в Россию, где регулярно посещает различные мероприятия и, собственно, выступает. Во время своего последнего визита в Москву с ней случился конфуз. Фанат вроде Виталия ...

Российского посла в Турции показательно убили: видео

19.12.2016
Предполагается исламистский след На публичном ...

Пожар складов с боеприпасами у Балаклеи сняли с БПЛА: видео

23.03.2017
Окрестности вокруг складов боеприпасов у ...