Данія затримає передачу F-16 для України

Данія затримає постачання винищувачів F-16 для України приблизно на півроку. Про це повідомило данське видання Berlingske з посиланням на Міністерство оборони Данії в суботу, 6 січня.

Стверджується, що не було виконано низку умов, щоб Україна могла використовувати ці бойові літаки.

«Очікувалося, що шість літаків вирушать до України ближче до Нового року. Проте за нинішнього графіка очікується, що пожертвування відбудеться у другому кварталі 2024 року, згідно з даними Міністерства оборони», – йдеться у повідомленні.

Серед факторів, які нібито впливають на затримку, вказано графік навчань українських пілотів, розклад яких залежить від техніки та погоди.

«Крім того, продовжується робота в міжнародній коаліції ВПС, щоб забезпечити створення в Україні необхідної матеріально-технічної бази та інфраструктури», – пише видання.

Зазначається, що у Данії проходять навчання шість українських пілотів. Очікується, що протягом 2024 року з Данії в Україну буде відправлено ще вісім літаків F-16, а в 2025 році – ще п’ять. Чи будуть затримані і ці поставки – поки невідомо.

Раніше повідомлялося, що Данія поставить Україні 19 винищувачів F-16 і перші шість із них – в кінці 2023 року. Загалом країна зараз має 44 літаки F-16, але з міркувань безпеки не повідомляється, скільки з них перебувають в експлуатації.

Нагадаємо, уряд Нідерландів прийняв рішення про підготовку перших 18 винищувачів F-16 до передачі Україні. Про це написав прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте у соцмережі Х в п’ятницю, 22 грудня. Він розповів, що зранку провів переговори з президентом Володимиром Зеленським. Серед основних питань було рішення Євроради розпочати переговори щодо інтеграції України до Євросоюзу. Прем’єр повідомив президенту про рішення уряду Нідерландів щодо підготовки перших винищувачів F-16 для передачі Україні.

«Окрім дозволу на експорт, для того, щоб поставка відбулася, необхідно виконати низку інших критеріїв, включаючи вимоги до персоналу та інфраструктури. Це рішення підтверджує незмінну відданість Нідерландів наданню Україні підтримки, необхідної для реагування на триваючу російську агресію», – додав Рютте.

На початку листопада Нідерланди відправили до Румунії п’ять винищувачів F-16 (у версії F-16 Block 20 MLU) для навчання українських пілотів. Румунські журналісти непередодні показали номери літаків, що прибули на авіаційну базу Лейтенант авіації Георге Мочорніце для навчання українців. 

Передані літаки версії Block 20 MLU є еквівалентом Block 50/52. Вони відносно нові — роки випуску від 1986 до 1991-го.

З винищувачів стерли знаки Повітряних сил Нідерландів, тому в соцмережах припускають, що саме ці літаки F-16 в майбутньому передадуть Україні. Однак раніше стало відомо, що тренувальні F-16 будуть залишатися у власності Нідерландів.

Міністерство оборони Румунії надає для навчання українців 86-у авіабазу, навчальні засоби та підтримку для українських пілотів, Нідерланди передали літаки F-16, а компанія Lockheed Martin — інструкторів та технічне обслуговування.

Винищувач F-16 версії Block 20 MLU — це повноцінний багатофункціональний літак.

Він пройшов модернізацію та у порівнянні зі старшими версіями. Зокрема, він має нову авіоніку, включно із заміною радіолокаційних засобів. F-16 версії Block 20 MLU може виявляти цілі за 150 км, а для для противника літак залишається малопомітним.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Из новогоднего шоу «Вечернего Квартала» вырезали Авакова и его помощниц: видео

02.01.2017 - 13:48
Из эфира новогодней передачи «Вечерний Квартал» убрали саркастический номер с «министром МВД». Сенсацию вокруг этого раздула «Комсомольская правда». Издание отмечает, что три недели назад, когда снимался концерт в нем был ...

Как не надо делать селфи в джипе (видео)

13.09.2015
Селфи-эпидемия набирает обороты: без автопортрета ...