Чи закриють у Вінниці на Великдень та поминальну неділю кладовища

Вінницький міський голова Сергій Моргунов дав відповіді на питання, які цікавлять журналістів та вінничан

Серед іншого очільник міста розповів про особливості придбання необхідного медичного обладнання та спецзасобів для персоналу лікарень, чи заборонять відвідувати кладовища у поминальну неділю, як відбувається контроль за тими, хто повернувся з-за кордону, для чого дезінфікують вулиці та як і скільки платитимуть медичним працівникам. 

Про особливості закупівлі обладнання та медзасобів

Сергій Моргунов розповів, що протягом останнього тижня ситуація із купівлею необхідних медичних засобів та обладнання дещо поліпшилась. «Ми почали отримувати наші замовлення. Наприклад, вчора прибув перший апарат ШВЛ з 20, які ми замовили. Також ми вже перерахували 3,9 мільйонів гривень для придбання засобів індивідуального захисту, дезінфекторів, медичного обладнання. Ми завершуємо облаштовувати кисневі точки у інфекційному відділенні. Перші кошти в розмірі 900 тисяч гривень на ці потреби ми виділили в лютому, і обладнали 12 кисневих точок. Зараз додатково ми підвели кисень ще до 13 ліжок», – повідомив міський голова. 

Постачальники медичного обладнання та засобів надають перевагу готівковим розрахункам. Тому за бюджетні безготівкові кошти оперативно придбати усе необхідне досить важко. Разом з тим для боротьби з коронавірусом у місті передбачено фінансовий ресурс у розмірі 72 мільйонів гривень. 

Про зарплати медичним працівникам

Також Сергій Моргунов повідомив, що з міського бюджету вже перераховано першу чергу надбавок для працівників інфекційного відділення міської клінічної лікарні №1.  Її отримало 50 працівників. На наступному тижні отримають надбавку решта працівників медзакладів (реанімацій, приймальних відділень тощо). Загалом лікар отримає «чистими» надбавку в розмірі 5 тис. грн. Три тисячі отримають медсестри і півтори тисячі –  молодший медперсонал. 

З 1 квітня 2020 року відбулися зміни у фінансуванні закладів вторинного рівня – заклади перейшли від медичної субвенції до фінансування за договорами від Національної служби здоров’я України.

Moneyveo

В зв’язку з карантином скасовані планове лікування та оздоровлення пацієнтів. Тому  медпрацівникам, які не задіяні в наданні допомоги хворим на коронавірус, керівництвом закладів було запропоновано на 14 днів взяти частину чергової оплачуваної відпустки згідно графіків відпусток по лікарнях або відпустку без збереження зарплати. Разом з тим, заклади охорони здоров’я вже опрацьовують можливість оплати працівникам вимушеного простою не менше двох третин від заробітної плати.

Щодо надбавок у розмірі 200% від окладу, які анонсував Кабінет Міністрів України, то на сьогоднішній день на державному рівні не визначені джерела фінансування та немає чіткого алгоритму їх нарахування. 

Які зміни очікуються в бюджеті міста? 

Сергій Моргунов повідомив, що у разі внесення змін до державного бюджету, частина видатків буде знята з місцевих бюджетів, відбудеться суттєве скорочення надходження власних і закріплених доходів. 

Skidka _UA

«За нашими підрахунками втрати міського бюджету за перше півріччя можуть скласти майже 370 млн грн. Це достатньо велика сума, тому ми змушені будемо скорочувати капітальні та поточні видатки. І це достатньо серйозний виклик, – сказав міський голова. – Наше завдання в першу чергу забезпечити захищені видатки: зарплати вчителям, працівникам бюджетної сфери, дотації стратегічним комунальним підприємствам, таким, наприклад, як Вінницька транспортна компанія. Далі все залежатиме від того, як наша економіка буде підніматись після карантину».  

Чи закриють на Великдень та поминальну неділю кладовища?

Рішенням Уряду та рішенням обласної комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій проведення масових заходів заборонено. «Поки що у державі не введений надзвичайний стан, і ми не можемо в повній мірі обмежувати пересування громадян і заборонити мешканцям відвідувати в приватному порядку могили рідних і близьких ми також не можемо. Але наголошую на тому, що від нас самих залежить безпека і здоров’я нас самих і наших рідних та близьких. Я переконаний, якщо буде дуже велике скупчення людей або на Великдень, або на поминальні дні, то це може спричинити великий сплеск захворювання на коронавірус у Вінниці. Відповідні рішення щодо святкування Великодня і проведення поминальних днів будуть прийняті на центральному рівні.  Єдине можу сказати, що ми не будемо організовувати безкоштовні перевезення муніципальними автобусами на міські кладовища у поминальні дні», – сказав Сергій Моргунов.

Як відбувається контроль за тими, хто повернувся з-за кордону та чи дотримуються вони правил самоізоляції? 

Наразі у  Вінниці знаходиться 224 людини, що повернулися з-за кордону після 12 березня. Всі вони отримали пам’ятки про правила самоізоляції. Медичні працівники у них взяли письмову згоду щодо дотримання вимог карантину для такої категорії людей. Контроль за їхнім станом здоров’я та дотримання правил здійснюється медичними працівниками та контролюється працівниками поліції. 

Foxtrot UA

З 18 березня до адміністративної відповідальності у Вінниці було притягнуто три особи, які порушували правила самоізоляції.  Людям, які знаходяться на самоізоляції, працівники поліції телефонують кілька разів на день. Або працюють по принципу Польщі: під’їжджають до будинку і просять, щоб людина виглянула у вікно, чи вийшла на вулицю. В більшості люди дотримуються правил самоізоляції. 

«Звертаюся до всіх вінничан, якщо вам відомо, що хтось із ваших знайомих, рідних чи близьких був за кордоном і не дотримується правил самоізоляції, відразу повідомляйте службу 15-60, а також поліцію по телефону 102. Від нас самих залежить, наскільки ми достойно пройдемо усі виклики, пов’язані з коронавірусом», – сказав Сергій Моргунов. 

Про дезінфекцію вулиць міста та помешкань

Дезінфекція доріг міста потрібна для того, щоб знешкоджувати вірус, який може осісти на асфальті і разом з пилом підніматись у повітря. Після дезінфекції ймовірність поширення вірусу разом з пилом знижується. 

«Вже десять днів ми проводимо відповідну санобробку доріг, це приблизно 200 кілометрів 172 проїзних вулиць. Два тижні дезінфікуємо зупинки громадського транспорту. Тиждень ми обробляємо площі, парки, сквери, проспекти з алеями.  Вночі, коли немає людей, обробляються площі біля ринків. Загалом вже використали близько 1 мільйону 177 тисяч літрів дезінфекторів. Кожного дня працює сім одиниць техніки. Крім того, обласний лабораторний центр проводить обов’язкову дезінфекцію приміщень, де мешкає людина, в якої було діагностовано COVID-19», – розповів Сергій Моргунов. 


Подпишитесь на новости

 
luckyads
Uklon
Uklon Driver [CPL Android] UA
adpartner


РедТрэм Обменный

Комментарии закрыты.

Video >>

Путин украл старую шутку о спорте и спирте: видео

29.11.2017 - 18:02
“Есть такое слово спорт. Не путать со спиртом. Разница всего в одну букву, видите?..” Люди постарше, особенно футбольные болельщики помнят старую шутку над спортсменами. Когда кто-то начинал показывать плохую игру (например, футболист) ...

У Зеленского нашли прибыльный бизнес в России: видео

18.01.2019
Журналисты программы Схемы Радио Свобода ...