Церква буде позбавлена впливу Москви, – Офіс президента
Глава Офісу президента Андрій Єрмак наголосив, що церква в Україні буде позбавлена впливу Росії. Про це він написав у Телеграм у неділю, 18 серпня.
«Ще з радянських часів церква у РФ і для РФ — це територія та вуха їх спецслужб. РФ сьогодні є країною, яка руйнує храми в Україні. Для них не існує Бога, не існує віри», — заявив керівник ОП.
Єрмак зауважив, що російська церква на території України — це ширма для вбивств і насильства.
«Коли в Україні сьогодні знаходяться ті, які готові захищати вплив московської церкви, бити людей, погрожувати їм в соцмережах, маючи статус народного депутата, то це не є нормально. І це не про свободу, а про дещо інше. Не варто такого робити — наше суспільство пройшло вже всі тести на єдність. Церковного розколу тут не буде. І погроз також», — додав він.
Як відомо, парламент наближається до ухвалення рішення, яке фактично заборонить в країні діяльність УПЦ (раніше УПЦ МП). Причина в підтримці керівництвом цієї церкви фашистської Росії і пряма робота на її користь.
Наступне засідання Верховної Ради відбудеться, щойно депутати напрацюють остаточний варіант законопроєкту про припинення діяльності Української православної церкви Московського патріархату в Україні. Про це сказав спікер парламенту Руслан Стефанчук в коментарі Українській правді 23 липня.
«Як тільки робоча група завершить напрацювання законопроєкту про заборону релігійних організацій, пов‘язаних із Росією, і представить його погоджувальній раді, ми одразу визначимо дату наступного засідання», — зазначив він.
За словами Стефанчука, на засіданні однієї з погоджувальних рад одноголосно ухвалили рішення, що відповідний проєкт закону буде винесено на голосування Ради після того, як зберуть 240 голосів на його підтримку.
Після того, як почали збирати голоси, виявилося, що проголосувати «за» готові орієнтовно 225-226 депутатів, але кінцевих списків ще немає.
«Тому сьогодні ми зібралися і вирішили дати час внутрішній робочій групі для доопрацювання цього законопроєкту. Справа в тому, що він значно змінився до другого читання, порівняно з першим. І деякі колеги не погоджуються з усіма змінами. Щойно робоча група завершить роботу над документом — ми одразу винесемо його в зал», — сказав Стефанчук.
Нагадаємо, більшість українців підтримує повну заборону УПЦ МП. На погляд 83% українців, держава має втрутитися в діяльність Української православної церкви Московського патріархату.
За даними КМІС, у всіх регіонах України більшість населення — від 76% на сході до 85% на заході й 86% в центрі — виступають за проактивну позицію держави в питанні діяльності УПЦ МП.
На запитання про довіру до УПЦ МП 82% українців відповіли, що не довіряють цій церкві. Тоді ж як довіряють – 8%. Крім того, 11% не змогли визначитися зі своєю думкою.
Подпишитесь на новости