Будапешт знову заблокував €500 млн на зброю Києву

Угорщина знову заблокувала військову допомогу Євросоюзу для України у розмірі 500 млн євро у межах Європейського фонду миру. Про це сказав міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляє The Guardian у понеділок, 13 листопада.

За його словами, сьогодні під час засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС на нього «намагалися чинити тиск» з метою підтримки виділення 500 млн євро Києву, але він повторив, що Будапешт «не зможе підтримати ініціативу без гарантій» від української держави.

Сійярто вимагає, щоб Україна гарантувала, що більше не вноситиме OTP Bank або інші угорські компанії до «чорного списку» спонсорів війни. При цьому, звісно, він не буде давати гарантії, що угорські компанії не будуть спонсорувати війну. А це б було логічно. Так само, як і змушувати OTP Bank припинити бізнес в Росії.

Нагадаємо, Євросоюз розглядає низку ініціатив щодо допомоги Україні. Пропонується надати 20 млрд євро на військову допомогу Україні в рамках Європейського фонду миру. Для цього хочуть створити спеціальний фонд. Але, за інформацією ЗМІ, така ініціатива вже зіткнулася з критикою.

Як розповів міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс, зараз у ЄС розглядають запасний варіант для такої допомоги.

Також у ЄС хочуть виділити 50 млрд євро на фінансову допомогу Україні до 2027 року. Але Угорщина може накласти вето. Наразі, за інформацією ЗМІ, у блоці вже розробили «план Б» на випадок блокування з боку Будапешта.

Після того, як Єврокомісія фактично запросила Україну до переговорів про вступ до ЄС, Будапешт вибухнув килькома відверто антиукраїнськими заявами.

Угорщина дратує багатьох в Європі, адже всі бачать, що країна рухається до тоталітаризму, згортання демократії, а головне — її влада і словом, і ділом підтримує фашистську Росію. Глава МЗС Сійярто регулярно їздить на зустрічі у Москву, Орбан в Китаї спілкується із Путіним і називає війну спецоперацією.

Щодо України, то Орбан закликає припинити допомогу нашій країні, що означає віддати нас на фізичне знищення сучасним фашистам.

Крім того, Угорщина не дає можливості прийняти у НАТО Швецію… І цей перелік можна продовжувати нескінчено.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Задержанный активистами Харькова экс-глава Нацкомфинуслуг подставил Авакова

31.07.2016 - 03:05
В Харькове активисты, увидев садящегося в дорогой автомобиль пьяного (они его посчитали нетрезвым, на вид и по поведению его в дальнейшем, скорее всего, он таки был пьян, хотя пройти тест ...