Британія дасть Україні вдвічі більше танків Challenger 2

Британія в деяких випадках допомагає Україні більше, ніж просив Київ. Зокрема, кількість переданих ЗСУ танків Challenger 2 зросте вдвічі. Про це заявив посол України у Великій Британії Вадим Пристайко в інтерв’ю Радіо Свобода, опублікованому в суботу, 4 березня.

За його словами, допомога Лондона знаходиться у кількох площинах і в деяких випадках Київ отримує від союзника більше допомоги, ніж просив.

«Наприклад, якщо ми говоримо про військові тренування, то ми запитували одну кількість, а зараз Британія пропонує нам збільшити її в 2,5 рази на цей рік. Тобто тут можна сказати, що +250%. Деяке озброєння, яке ми запитували наприклад, літаки, то тут складно. Ми шукаємо варіанти», — пояснив посол.

Він також зазначив, що Україна просила Британію 14 танків Challenger 2, але після візиту президента Володимира Зеленського стало відомо, що їхня кількість зросте вдвічі. Тут зазначимо, що постійно в офіційних заявах звучать дві різних цифри — 12 і 14 танків, і наразі вже важко сказати, скільки саме їх гарантовано урядом Британії.

Танкова коаліція назбирала для України вже 74 танки Leopard 2

За 23-24 лютогоі Україна отримала гарантії на постачання ще 22 танків Leopard 2. При цьому варто відмітити, що одразу три країни вирішили збільшити свої попередні заявленні пакети допомоги. 23 лютого це зробила Іспанія, а наступного дня Німеччина і Канада.

Зазначимо, що всі три країни збільшили кількість танків, що надають для потреб ЗСУ, на 4 одиниці. Крім того, 24 лютого про надання 10 танків оголосив прем’єр-міністр Швеції.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо на спеціальному брифінгу в п’ятницю оголосив, що Україна отримає ще чотири танки Leopard 2 у межах військової допомоги.

«Сьогодні Канада оголошує нову військову допомогу друзям в Україні. Ми передамо чотири додаткові танки Leopard 2 Збройним Силам України, а також одну броньовану ремонтно-евакуаційну машину», – сказав тоді Трюдо.

Він додав, що українська сторона також отримає 5000 боєприпасів калібру 155 міліметрів, які «допоможуть ЗСУ продовжити боротьбу за свободу й територіальну цілісність України».

Всього на даний час маємо вже гарантовані 74 танки цієї модифікації. І перших чотири з них вже сьогодні прибули в Україну. Розпочала поставки Польща.

Так, 18 танків цього типу гарантувала Німеччина, 14 — Польща, по 10 — Швеція і Іспанія, по 8 — Норвегія і Канада, по 3 — Фінляндія і Португалія.

Крім того, танкова коаліція заявляла, що Україна також отримає і старіші танки Leopard 1. А Польща надасть додатково 60 танків РТ-1 (мдифіковані Т-72). Також будуть спільні поставки Т-72 від Чехії, США і Нідерландів (останні дві країни оплатять вартість десятків танків).

За даними Business Insider, загалом уряд Німеччини дав зелене світло на експорт в Україну 187 танків Leopard 1. 99 з них належать компанії FFG у Фленсбурзі, яка свого часу купила данський запас знятого з експлуатації Leopard 1.

Раніше видання Handelsblatt із посиланням на власні джерела повідомило, що Україна може отримати до 160 основних бойових танків Leopard 1 із промислових запасів Німеччини.

Додамо сюди точно гарантовані 12 танків від Британії Challenger 2 (чи 14? А тепер ще й помножені на 2, тобто 24 чи 28). А ось американські Abrams взагалі враховувати не будемо, бо вони будуть десь за рік-півтора.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Появилось видео Саакашвили с Трампом

11.11.2016 - 21:03
Михаил Саакашвили, который начал в Украине свой самостоятельный политический путь, сегодня подтвердил свое заявление о дружеских отношениях с новоизбранным президентом США Дональдом Трампом архивным видео. На нем Трамп хвалит Грузию ...

В России массовые репрессии к митингующим: фото, видео

12.06.2017
Власти России продолжают жесткими мерами ...