Борзов затвердив бюджет Вінниччини без голосування облради

Голова Вінницької ОВА Сергій Борзов 8 грудня підписав бюджет області на 2024 рік. При цьому на сесію облради бюджет регіону не виносили.

«Підписав основний кошторис області на 2024 рік, що є фундаментальним підґрунтям роботи всієї бюджетної сфери області у наступному році», — зазначив Сергій Борзов.

Він наголосив на тому, що «бюджет 2024 року — є соціально-орієнтованим та на понад 80 відсотків складається з захищених статей видатків, левова частина яких є заробітна плата із нарахуваннями, так як бюджетна сфера, що фінансується з обласного бюджету, налічує понад 18 тисяч працівників, які працюють в 108 бюджетних закладах та 52 закладах, що є одержувачами бюджетних коштів».

«Головний кошторис є не простим, скажу більше, важким та не містить в собі жодних заходів, що могли б суперечити воєнному стану», — додав очільник області.

Зауважимо, зазвичай бюджет регіону затверджується сесією обласної ради, де депутати мають можливість вносити правки та доповнення. Такий регламент передбачено відповідним законом. Проте на час дії воєнного стану діє урядова постанова, яка дозволяє, власне, підписувати кошторис начальникам ОВА. У більшості регіонів бюджет затверджується депкорпусами.

«РЕАЛ» може припустити, що Борзов пішов на такий непопулярний крок, як обхід облради, через певний конфлікт.

Тут можна пригадати звільнення одного з керівників медичних закладів Матковського — захист з боку Борзова не допоміг останньому зберегти посаду. Крім того, на передостанній сесії депутати фактично відібрали у ОВА 5 мільонів гривень, які мали йти начебто на виконання делегованих адміністрації повноважень. В Раді вирішили, що повноваження розмиті і віддали гроші на зміцнення обороноздатності України…

Як відреагує керівництво облради на позбавлення можливості впливати на бюджетний роспис, покаже час.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Командир Крайової команди УНСО Сергій Чумак про виклики сьогодення: Крим, Схід України, третій Майдан

30.08.2016 - 16:10
З нагоди 25-ї річниці Незалежності України говорили про становлення патріотичного руху наприкінці 80-х, початку 90-х років. Створення УНСО, діяльність організації в Україні та у м. Вінниця. Під час програми йшлось ...

Произошло извержение крупнейшего вулкана Европы Этна, опубликовано видео

25.08.2018
На северо-востоке итальянского острова Сицилия ...

Яблоки, запеченные с медом и орехами видеорецепт

30.10.2015
Чтобы укрепить иммунитет, воспользуйтесь энергетическими ...