Борель озвучив позицію ЄС щодо арешту Путіна

Рішення Міжнародного кримінального суду (МКС) видати ордер на арешт нинішнього президента РФ Володимира Путіна розпочало процес притягнення до відповідальності російських лідерів за злочини в Україні.

Таку заяву зробив високий представник Євросоюзу з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель у неділю, 19 березня.

«Європейський Союз взяв до уваги рішення II досудової палати Міжнародного кримінального суду видати ордери на арешт президента РФ Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини при Адміністрації президента Марії Львової-Бєлової, у зв’язку з підозрою у злочині протизаконної депортації та протиправного перевезення дітей у контексті ситуації у Україні», – йдеться у заяві.

Боррель нагадав, що 15 грудня 2022 року глави держав та урядів країн-членів ЄС вітали та підтримали подальші зусилля щодо забезпечення повної відповідальності за військові злочини та інші найбільш серйозні злочини, пов’язані з агресивною війною Росії проти України.

«ЄС розглядає рішення МКС як початок процесу притягнення до відповідальності російських лідерів за злочини та злочини, які вони замовляють, дозволяють чи вчиняють в Україні», – наголосив глава європейської дипломатії.

Крім того, Боррель від імені Євросоюзу висловив підтримку розслідувань прокурора МКС в Україні та закликав до повної співпраці з ним усі держави блоку.

Нагадаємо також, що віцепрем’єр-міністр, мініcтр юстиції Великої Британії Домінік Рааб запевнив, що країна сприятиме Міжнародному кримінальному суду в його розслідуваннях для притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах в Україні.

У коментарі для британських ЗМІ Рааб припустив, що розслідування воєнних злочинів Росії буде тривалим, але те ж говорили й про Югославію та Руанду, «і багато з відповідальних опинились на лаві підсудних».

«Гадаю, в короткостроковій перспективі Путіну буде дуже важко подорожувати світом, бо багато країн є членами МКС і мають зобов’язання арештувати його», – наголосив британський міністр.

На його думку, для Міжнародного кримінального суду наразі важлива підтримка роботи з боку держав-членів – насамперед судово-медичну, розслідувальну й технічну, «і саме це робимо ми в Лондоні, з нашими колегами й партнерами».

Міністр юстиції Німеччини Марко Бушманн схвально висловився про рішення Міжнародного кримінального суду видати ордер на арешт президента РФ Владіміра Путіна за воєнні злочини в Україні. Більше того, він заявив, що Німеччина виконає ордер на арешт.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Video >>

Появилось видео невероятного смертоносного взрыва на рынке пиротехники в Мексике

21.12.2016 - 02:56
В мексиканском городе Тультепек произошел невероятный по продолжительности взрыв. На рынке пиротехники что-то взорвалось в одном из магазинов, а дальше последовала цепная реакция. В результата взорвались и сгорели более 30 торговых точек. ...

«Ляшко перепутал парламент с гулянкой в сауне»: видео

25.02.2017
Лидер Радикальной партии Олег Ляшко ...

Венесуэльские снайперы записали видеообращение к Мадуро

18.02.2019
В Венесуэле продолжается противостояние на ...

Околдован зимой

17.01.2016
Такое творение природы способно очаровать ...