Бізнес під час війни: як відновлюються українські компанії

Коли розпочалася війна, одеська компанія «Торговий Дім «Стратег» вирішила поставити свою роботу на паузу, однак вже у березні керівництво зрозуміло, що потрібно підтримувати своїх співробітників, а заодно й економіку країни, тому було прийняте рішення відновити справу й підтримати український дух. Одесити стали виготовляти патріотичні настолки. 

У мирний час у компанії Олександра та Ірини Сивак працювало багато співробітників — майже 200 осіб, але після 24 лютого життя змінилося.

Про початок війни бізнесмен дізнався від своїх колег, які того дня відвідували дитячу виставку у столиці. Тоді Олександр та Ірина прийняли дуже складне рішення — призупинити роботу компанії на невідомий термін, адже частина співробітників взагалі покинула межі держави. 

Якщо постійно дивитися новини, то можна зійти з розуму, тому краще працювати, – говорить Олександр.

Але майже через три тижні компанія “Strateg” відновила свою роботу. 15 березня колектив у неповному складі, але з новими силами та планами на майбутнє, приступив до роботи. Власник бізнесу розповідає, що ризик полюбляють не всі, тому під час війни значно менше підприємців вкладають гроші у нове виробництво. Пов’язано це зі складнощами із доставленням певних компонентів. Одесити обрали шлях ризику і почали рухатися у новому напрямку. Сьогодні бізнесмен продовжує підіймати справу власними силами без підтримки держави. Бізнес Олександра не підпадає під умови отримання державної допомоги.

Патріотичні настолки компанії призначені як для дітей, так і для дорослих.

Ми ризикнули, випустили нову продукцію. Це наша конкурентна перевага.

Так, дітей стало менше, але й конкуренція менша. Завозити із Китаю стало складніше. Собівартість зросла та її складно розрахувати, – додав бізнесмен.

Всі ігри йдуть у невеликій упаковці й складаються із різноманітних карток, — розповідає Ірина Сивак. 

Наразі можна придбати кілька патріотичних розваг: “Ой у лузі”, “Паляниця”, “Все буде Україна”,  “Котики та мемчики”, “Добрий вечір, ми з України”, “Русский военный корабль, иди на дно”.

Останні дві гри розробила —  “Добрий вечір, ми з України” та “Русский военный корабль, иди на дно” — розробила співробітниця компанії Лілія Чернікова.

Суть настолок — запам’ятовувати картки та перебивати хід суперника. Картки у грі викладаються догори рубашкою. 

Гра “Доброго вечора, ми з України” має розширену версію — гру “Русский военный корабль, иди на дно”. Різниця між ними в кількості карток. В останній їх вдвічі більше. Серед них є: “ППО”, “Джавелін”, “Зеленський”, “Конотопська відьма”, “Стефанія”, “Кровожерливі одеські бички”,“Волонтер”.

До прикладу, якщо гравець має карту “Кровожерливі одеські бички”, то він може перебити “Руський воєнний корабель”.

Компанія не залишила без уваги й дітей. Окрім дорослих ігор були розроблені патріотичні настолки. Одна з них — гра “Паляниця” від Аліни Ковальової. У складі настільної гри присутні картки, на яких зображені різноманітні дії та скоромовки.

Креативу компанії вистачає, тому зараз розробляються нові розваги, про які найближчим часом нам сповістять. 


Подпишитесь на новости

 
redtram
РедТрэм Обменный

Video >>

На Винничине спецназ полиции штурмом взял дом с раненым преступником: видео, фото

19.04.2018 - 00:28
В селе Вербка Винницкой области Нацполиция провела блестящую операцию по задержанию преступника, который взял в заложники свою жену. Когда полиции удалось вывести женщину из дому, пьяный и вооруженный ружьем мужчина ...

Винничане произвели фурор на кастинге Х-фактора

02.10.2016
Винничане не обошли внимание шестой ...

Савченко прокомментировала резонансное видео

29.03.2018
Агитационный 16-секундный видеоролик, на котором ...