Білий дім зробив заяву щодо допомоги Україні в розрізі можливої відставки Маккарті

У Білому домі висловили впевненість, що незалежно від результатів голосування за усунення від посади спікера Палати представників США Кевіна Маккарті Конгрес схвалить нову допомогу Україні.

Відповідну заяву під час брифінгу зробив координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джона Кірбі, який нагадав, що переважна більшість членів Конгресу підтримують додаткову допомогу Україні, зокрема й спікер нижньої палати.

«Я б додав, що незалежно від того, що відбудеться (з відставкою Маккарті), усе керівництво Палати представників підтримує продовження допомоги Україні, і переважна більшість конгресменів із боку республіканців підтримують продовження допомоги Україні.

Є невелика кількість дуже активних, невелика меншість членів (Республіканської партії. – Ред.), які виступають проти, але вони не представляють свою партію. Вони не представляють керівництво партії», – зазначив він.

Водночас Кірбі попередив, що несхвалення нової допомоги Україні може мати жахливі наслідки на полі бою.

«Ми за жодних обставин не можемо допустити, щоб американська підтримка України була перервана. Час грає не на нашу користь. Ми маємо достатньо фінансових ресурсів, щоб задовольнити потреби України на полі бою ще певний час, але нам потрібне рішення Конгресу», – підкреслив представник Білого дому.

Напередодні представник ультраправого Республіканської партії Метт Гейц ініціював усунення Маккарті з посади спікера Палати представників, пославшись на те, що він домігся ухвалення тимчасового федерального бюджету за підтримки демократів – усупереч обіцянкам під час його призначення.

Голосування за відставку Маккарті має відбутись до кінця вівторка.

Що було раніше

У президента Байдена вичерпується фінансовий ресурс, який раніше був виділений для надання військової і економічної допомоги Україні.

Щоб уникнути проблем із безперебійністю такої підтримки, Байден завчасно звернувся до Конгресу і Сенату з проханням виділити для України суму у 24 млрд. доларів, яка необхідна для покриття потреб у поточному 2023 році.

Але попри обіцянки, республіканська більшість у Конгресі на чолі зі спікером Кевіном Маккарті відмовилася проголосувати навіть за 6 млрд. доларів для України у тимчасовому бюджетному розписі.

Що буде тепер? На фоні президентських виборів, що пройдуть через рік, слід очікувати дуже нервові наступні місяці. Бо трампісти і республіканці розігрують карту допомоги нашій країні… Наразі ж Сенат і Байден зробили заяви, в яких висловлюють впевненність, що гроші для України будуть передбачені.

Сенатори США, після ухвалення тимчасового фінансування уряду, в який не була включена допомога Україні, виступили із двопартійною заявою, в якій підтвердили свою відданість Україні, передає ABCNews.

Нагадаємо, після схвалення Палатою представників США тимчасового фінансування уряду Сенат затвердив законопроєкт, який допоміг уникнути шатдауну.

Сенатори підкреслили що, хоча вони вітають тимчасовий бюджет, він «залишає ряд нагальних пріоритетів невирішеними».

«Найближчими тижнями ми очікуємо, що Сенат працюватиме над тим, щоб уряд США продовжував надавати критично важливу та стійку безпекову та економічну підтримку Україні», — йдеться у заяві.

Президент США Джо Байден схвалив ухвалений обома палатами Конгресу проект тимчасового бюджету, але наголосив, що Україна не повинна залишитися без допомоги. В оприлюдненій на сайті Білого дому заяві Байдена він заявив про неприпустимість такої ситуації.

«Хоча спікер і переважна більшість Конгресу були непохитними у своїй підтримці України, у цій угоді немає нового фінансування для продовження цієї підтримки. Ми за жодних обставин не можемо допустити, щоб американська підтримка України була перервана», — заявив Байден.

Він також додав, що розраховує на те, що ця ситуація буде виправлена.

«Я цілком сподіваюся, що спікер дотримуватиметься своєї відданості народу України та забезпечить підтримку, необхідну для допомоги Україні в цей критичний момент», — наголосив президент США.

Він нагадав, що кілька місяців тому досягнув бюджетної угоди зі спікером Кевіном Маккарті, щоб уникнути кризи.Однак, протягом кількох тижнів крайні республіканці в Палаті представників намагалися відійти від цієї угоди, вимагаючи різких скорочень, які були б руйнівними для мільйонів американців.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Американские военные обзаведутся «космолетом»: видео

25.05.2017 - 16:45
К 2020 году американская армия может получить летательный аппарат, способный ежедневно доставлять грузы на орбиту Земли. Вчера, 24 мая, пресс-служба Агентства перспективных оборонных проектов (DARPA) Министерства обороны США сообщила о ...