Армія РФ більше, ніж на початку війни, – Каволі

Росія не лише компенсувала свої людські втрати у війні проти України, але й збільшила свою армію у порівняти з початком повномасштабного вторгнення в Україну. Про це у четвер, 11 квітня, заявив командувач НАТО в Європі Кристофер Каволі.

За його словами, російські втрати стосуються здебільшого сухопутних військ — понад 2000 танків і 315 000 солдатів пораненими або вбитими (за даними Генштабу ЗСУ таких майже 452 тисячі). Каволі зауважив, що ці втрати росіяни відновлюють набагато швидше, ніж очікували у НАТО.

«Нині армія РФ насправді більша — на 15 відсотків — ніж була, коли вона вдерлася в Україну. Протягом минулого року Росія збільшила чисельність своїх військ на фронті з 360 тисяч до 470 тисяч», — сказав Каволі.

Він додав, що в Росії розширили межу призовного віку, що збільшує кількість потенційних призовників на два мільйони на найближчі роки.

«Щодо інших втрат, то російські стратегічні сили, авіація дальньої дії, кібернетичні можливості, космічні можливості та можливості в електромагнітному спектрі не втратили жодного потенціалу», — сказав військовий.

Він зауважив, що військово-морський флот РФ значно постраждав у Чорному морі — але більше ніде, і російська військово-морська активність по всьому світу «перебуває на значному піку».

Командувач зазначив, що в Росії зросло виробництво високоточних вогневих засобів великої дальності, і країна-агресор також почала купувати балістичні ракети, крилаті ракети і безпілотники дальнього радіуса дії у третіх країн, які раніше не брали участі в цій війні.

«Можливо, найбільше занепокоєння викликає те, що російські військові за останній рік продемонстрували прискорену здатність вчитися й адаптуватися до викликів на полі бою як тактично, так і технологічно», — підкреслив Каволі.

Він наголосив, що Росія буде проблемою ще довго, і війна в Україні — це лише один приклад.

Нагадаємо, цього тижня Каволі у Конгресі США доповідав про гостру необхідність поновлення військової допомоги Україні. За його словами Росія не зупиниться, а Україна втрачає можливості оборонятися внаслідок відсутності американських поставок зброї, в тому числі ракет ППО і снарядів. Він назвав поточний момент багато в чому вирішальним…

Нещодавно генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запропонував створити п’ятирічний фонд для України в розмірі 100 мільярдів доларів, щоб залучити Альянс до надання зброї Києву. Про це 2 квітня повідомило агентство Bloomberg з посиланням на джерела.

За словами співрозмовника агентства, члени НАТО все ще обговорюють пропозицію Столтенберга і механізми розподілу внесків, зокрема, чи враховувати двосторонню допомогу Україні в загальній сумі. Джерела припускають, що пропозиція, швидше за все, зміниться до того, як союзники дійдуть згоди. Як частина пакета, НАТО також може перебрати на себе оперативні обов’язки очолюваної США контактної групи з питань оборони України (формат Рамштайн, — ред.), яка координує постачання Києву зброї, вважають джерела.

З верховним головнокомандувачем НАТО генералом Крісом Каволі на чолі такий крок може захистити цю структуру від будь-яких політичних змін, які можуть відбутися після виборів у США.