З Естонії видворили главу Естонської православної церкви МП

Предстоятель Естонської православної церкви Московського патріархату митрополит Таллінський та всієї Естонії Євген (Валерій Решетніков) 6 лютого повертається до Росії у зв’язку з відмовою влади Єстонії продовжити йому дозвіл на проживання.

Про це повідомили росЗМІ.

За словами керівника бюро прикордонної охорони Пих’яської префектури Індрека Ару, чиновники департаменту напередодні зустрілися з громадянином Росії Валерієм Решетниковим і повідомили йому, що його тимчасовий дозвіл на проживання не продовжено.

Раніше Департамент поліції та прикордонної охорони оголосив, що не продовжуватиме посвідку на проживання предстоятелю ЕПЦ МП і що він має залишити Естонію до 6 лютого.

За даними Департаменту, митрополит становить загрозу безпеці. За словами представників влади, він не засудив спецоперацію РФ в Україні. Його позбавили також права на 90 днів, які покладаються згідно із законом на оскарження та перебування у країні після закінчення дії посвідки на проживання.

Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас заявила, що «це рішення пов’язане з конкретною людиною, з конкретною діяльністю конкретної людини в Естонії і не пов’язане з церквою».

Як відомо, митрополита Євгена було обрано предстоятелем Естонської православної церкви Московського Патріархату 29 травня 2018 року. З того часу йому двічі продовжували вид на проживання. Термін дії цього виду завершується 6 лютого.

Нагадаємо, в серпні минулого року в уряді Естонії виникла ініціатива тимчасово обмежити право голосу на місцевих виборах для резидентів Росії та Білорусі, які є громадянами Естонії. 

Міністерство юстиції Естонії розробило проект закону, згідно з яким громадянам країн-агресорів буде відмовлено у можливості голосувати на місцевих виборах. Міністр має намір представити цей проект партнерам у коаліції та громадськості. На сьогодні іноземці, які проживають в Естонії за довгостроковими чи постійними посвідченнями та досягли 16-річного віку на день виборів, можуть брати участь у місцевих виборах. Наступні такі заплановані на 2025 рік.

Підставою для такої ініціативи є думка, що надання права голосу росіянам в Естонії створює загрози для внутрішньої стабільності та національної безпеки, оскільки неможливо гарантувати, що місцеві росіяни не знаходяться під впливом країни свого громадянства. Поправки, запропоновані у проєкті, передбачають тимчасове обмеження права голосу для громадян інших країн, визнаних агресорами Естонією або Європарламентом.