У Вінниці ввели нові обмежувальні заходи і заборони

З 17 березня у Вінниці працюватимуть лише продуктові магазини і ринки, аптеки, АЗС, а також магазини побутової хімії

У місті посилюють і вводять нові обмежувальні заходи, аби убезпечити вінничан і запобігти можливому розповсюдженню гострої респіраторної хвороби СОVID-19.

Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій обставини, що пов’язані із поширенням коронавірусу, класифіковані як медико-біологічна надзвичайна ситуація природного характеру державного рівня. Тому з 17 березня у місті на період карантину мають зупинити роботу усі торговельні центри, заклади громадського харчування та спорткомплекси.

Залишаються працювати продуктові магазини, заклади з продажу побутової хімії, аптеки та АЗС, а також  продовольчі ринки Таке рішення прийняли сьогодні, 16 березня, під час засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. 

З 17 березня на території Вінницької ОТГ до закінчення загальнодержавного карантину повинні зупинити роботу наступні об’єкти загального користування незалежно від форми власності:

  • фітнес-клуби, тренажерні зали, басейни, спортивні майданчики та стадіони;
  • зоопарки, водні парки, атракціони;
  • усіх торгівельні заклади — крім продуктових, побутової хімії, аптек та АЗС;
  • торгово-розважальні центри;
  • ринки (крім продовольчої групи товарів);
  • перукарні, SPА-салони;
  • ресторани, заклади громадського харчування, бари, клуби, кафе, дискотеки, паби;
  • інші підприємства, заклади та установи, незалежно від форми власності, які надають платні послуги населенню, не пов’язані з охороною здоров’я та життєзабезпеченням.

Також прийнято рішення з 17 березня заборонити заселення громадян в готелі, хостели та інші заклади готельного типу.

«Хочу подякувати усім вінничанам, які дослухалися до порад і без потреби не покидають своїх домівок. Думаю, всі побачили, що на вулицях значно менше людей. Але цього не достатньо. Діти, у яких карантин, — гуляють на вулиці. Люди старшого віку, які є найбільш вразливими до хвороби, дехто теж перебувають на вулиці і поставилися несерйозно до самоізоляції. Я хочу звернутися до сімейних лікарів: більш відповідально ставитися до звернень громадян. Важливо, щоб сімейні лікарі не відправляли відразу до інфекційної лікарні. Адже ми розуміємо, що люди, які захворіли, і їдуть до лікарні громадським транспортом, наражають на небезпеку усіх оточуючих. Сімейний лікар має приїхати додому, надати відповідні консультації. Якщо цього не відбувається, вінничани мають зателефонувати за номером 15-60 і повідомляти про ті випадки, коли лікарі відмовляються виїжджати. Це стосується і викликів швидкої медичної допомоги. Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій обставини, що пов’язані із поширенням коронавірусу, класифіковані як медико-біологічна надзвичайна ситуація природного характеру державного рівня. Це дуже серйозно, і ми маємо до цього відповідально ставитись», – підкреслив міський голова Сергій Моргунов. 

Директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш закликав вінничан без гострої потреби не відвідувати ЦПМСД, а приватні клініки – повідомляти про виявлені випадки пневмоній у пацієнтів.

«У Вінниці забезпечена і налагоджена робота з метою надання медичної допомоги пацієнтам з підозрою на хворобу СОVID-19. Закликаю вінничан не відвідувати медичні заклади, звертатися по телефону до свого сімейного лікаря. Якщо у вас  немає сімейного лікаря, звертайтесь за телефоном 15-60 або 103. В будь-якому випадку інформація дійде до ЦПМСД, і в разі погіршення стану здоров’я буде госпіталізація до медичного закладу. Я звертаюся до усіх приватних медичних закладів: у випадку діагностування двобічної пневмонії, інформуйте про це департамент охорони здоров’я міської ради. Це потрібно для того, щоб ми могли провести діагностування і виключити належність до нової коронавірусної інфекції.  Також ми обмежуємо планове оздоровлення пацієнтів, тимчасово скасовуємо «Дні здорової дитини», планові щеплення, планові профогляди тощо», — сказав директор департаменту Олександр Шиш. 

Згідно рішення комісії Вінницький міський відділ ГУ НП України у Вінницькій області спільно з Вінницьким міським відділом Управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції МВС має забезпечити громадський порядок та виконання обмежувальних заходів на території Вінницької міської ОТГ.  

​Нагадаємо, що у зв’язку з ймовірністю поширення коронавірусу на території України у Вінниці з 12 березня по 3 квітня призупинено навчання в закладах загальної середньої та позашкільної освіти міста, а також в ДЮСШ, мистецьких закладах, підліткових клубах. В дитячих садочках вводиться особливий режим роботи. У відділі «Цілодобова варта» телефоном можна буде отримати консультацію лікаря. Громадський транспорт оброблятимуть антибактеріальними засобами частіше. Торгово-розважальним  та розважальним комплексам рекомендовано припинити до 3 квітня роботу дитячих атракцій, така ж рекомендація – для дискотек та комп’ютерних клубів. А закладам торгівлі – посилити заходи з дезінфекції. Такі рішення були прийняті  11 березня на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку провів Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Окрім посилення профілактичних заходів у місті створено оперативний штаб з питань запобігання занесенню та поширенню на території Вінницької міської об’єднаної територіальної громади гострої респіраторної хвороби СОVID-19 та затверджено Комплексний план протиепідемічних заходів.