США планують побудувати великий арсенал на півночі Європи

США планують побудувати в арктичному регіоні Європи великий склад попереднього зберігання зброї у зв’язку зі вступом Фінляндії і Швеції в НАТО. Про це повідомляє газета Helsingin Sanomat.

Заступник командувача Управління матеріально-технічного забезпечення армії США генерал-лейтенант Крістофер Мохан в інтерв’ю Breaking Defense заявив, що вони тепер думають над тим, які боєприпаси та зброю найкраще зберігати на півночі, які — на крайній півночі та які — в арктичному регіоні. 

Мохан не повідомив про майбутнє місцезнаходження можливих нових складів у Європі. Видання наводить його слова Breaking Defense, що одним із можливих місць є Норвегія, але великий інтерес до гігантського складу американців виявляють також Швеція та Фінляндія.

Сухопутні війська США мають у всьому світі так звані зони армійського попереднього розміщення своїх запасів, або APS. Там зберігаються зброя, боєприпаси, транспортні засоби, паливо та інші матеріали, потрібні для ведення бойових дій, зазначає Helsingin Sanomat.

Армія США має шість великих складів APS у Європі. Два з них перебувають у Німеччині, по одному у Нідерландах, Бельгії, Польщі. В Італії є арсенал, що підтримує операції США в Африці.

Нагадаємо, мешканців Швеції закликають підготуватися до можливої війни з Росією. Про це 12 березня писало видання Social bites.

Уряд уже почав вносити свої пропозиції з цього приводу, зокрема, як захистити громадян країни від ймовірної агресії зі сходу. Повідомляється, що громадянам Швеції вже порекомендували запастися консервами, а також придбати аптечки, рації та портативні фільтри для води.

«Загалом фахівці вважають, що в умовах війни потрібно мати запас продовольства на три місяці», — йшлося у повідомлені. 

У матеріалі вказується, що до кінця 2024 року шведи отримають інструкції, як поводитися в умовах негативного розвитку подій.

Наврядчи до війни дійде. Адже не слід забувати, що Швеція нарешті приєдналася до НАТО і тепер знаходиться під захистом союзників.

Більше того, напад Росії на будь-яку іншу країну вкрай малоймовірний в умовах її війни з Україною — сил не вистачає й на одну війну.

Скоріше за все, влада Швеції перестраховується. В тому числі через ризик перемоги на виборах у США Трампа, який може (що теж не факт) спробувати вивести країну з Альянсу.