США готують потужну операцію на Близькому Сході

Президент США Джо Байден у найближчі години може санкціонувати військові дії США на Близькому Сході. Про це увечері в понеділок, 29 січня, повідомляє Sky News.

У матеріалі стверджується, що ймовірно, це буде одне з найбільш значущих рішень за його президентство. На карту поставлено довіру до американського стримування та стабільну стабільність у регіоні.

Зазначається, що Пентагон надасть Байдену кілька варіантів, але наслідки непевні і можуть спровокувати ширшу війну.

«Президент сподівається, що його вибір в найближчі години стримає будь-яку ескалацію ситуації. Це може призвести до зворотного результату… Він міг би атакувати відповідальну за це групу, але багато хто вважає це слабким і не зачіпає суть проблеми: покровителів групи в Ірані. У списку варіантів Пентагону також є дії проти Корпусу вартових ісламської революції в регіоні за межами Ірану або напад на іранські об’єкти в межах його кордонів», — йдеться в публікації.

За даними видання, Пентагон припускає, що атака дрона на американські війська в Йорданії має «сліди» Катаїб Хезболли — елітного іракського збройного угруповання, близького до Ірану. Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що їхня відповідь може бути «багаторівневою, поетапною та стійкою з часом».

Чиновники і експерти сказали журналістам, що адміністрація Байдена шукає «досить жорстку» відповідь, яка дозволить стримати Іран і його прихильників, не розпалюючи прямих військових дій.

Нагадаємо, в ніч з 27 на 28 січня внаслідок повітряного удару безпілотником по американській військовій базі в Йорданії щонайменше троє військових США загинули, є чимало поранених. Після цього республіканці закликали Байдена вдарити по Ірану. Тим часом в Ірані заперечують свою причетність до атаки на базу США. Але віри йому немає — раніше там заперечували збиття літака МАУ, що визнали під тиском відеозаписів. Також заперечували передачу Росії Шахедів…

Вашингтон вважає Тегеран відповідальним за удар проіранських бойовиків по військовій базі США в Йорданії. Про це під час брифінгу у понеділок, 29 січня, заявив координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі.

«Вони підтримують ці угруповання ресурсами, забезпечують їх зброєю, навчають їх», — сказав Кірбі у відповідь на прохання прокоментувати заяви Тегерана про нібито непричетність до ударів по американських військових.

Кірбі зауважив, що не вдаватиметься в оцінки розвідки США. Однак, наголосив він, очевидним є факт, що Іран продовжує підтримувати угруповання, які атакують американські підрозділи.

Тому, за його словами, певна відповідальність лежить на лідерах Ірану.