На Вінниччині створили цифровий реєстр перепусток на комендантську годину

На Вінниччині запустили обласний цифровий реєстр перепусток на комендантську годину. Відтепер перепустки матимуть новий елемент захисту — унікальний QR-код, зчитавши який можна перевірити всю інформацію про власника перепустки.

Про це повідомив заступник начальника Вінницької ОВА Aндрій Kaвунець.

«Завдяки впровадженню системи відпала необхідність щомісяця здавати перепустки для їх продовження, в разі порушення чи втрати актуальності заявки перепустка може бути скасована в будь-який момент (QR-код деактивується), інформація про всіх власників перепусток зібрана в одній базі і легко доступна визначеним представникам комендатури, військового командування та військової адміністрації», — зауважив він.

Відповідно до наказу начальника ОВА Сергія Борзова №1527/36, затверджено зразок, порядок видачі, заміни, повернення та використання перепустки під час комендантської години на території Вінницької області.

Нагадаємо, 9 грудня Верховна Рада підтримала законопроект про впровадження системи штрафів за порушення комендантської години. У першому читанні за нього проголосували 233 народні депутати.

Штрафи будуть у межах від 8.5 тисяч до 17 тисяч гривень.

Зараз безпосередньо за порушення комендантської години покарання в Україні не передбачено. Якщо поліція виявить на вулиці когось у заборонений час, може з’ясувати, що людина робить надворі, перевірити документи, провести профілактичну бесіду й відпустити. Коли ж ніякого посвідчення особистості немає, патрулі можуть доставити порушника до відділку для встановлення його даних. Якщо він поводитиметься агресивно, то за відмову від виконання законного розпорядження або вимоги патрульних йому загрожує штраф, громадські чи виправні роботи або адміністративний арешт на строк до 15 діб.У випадку коли порушник досить активно чинить опір, йому загрожує штраф на суму від 17 тис. до 34 тис. грн або позбавлення волі на строк до 5 років. Ось тому депутати, зважаючи на те, що ми вже досить довго живемо з комендантською годиною, вирішили ввести конкретне покарання порушникам її.

8 листопада Верховна Рада ухвалила рішення про продовження після 15 листопада воєнного стану та загальної мобілізації ще на 90 днів — до 14 лютого 2024 року. Це після повномасштабного вторгнення було вже дев’яте голосування парламенту за встановлення або продовження воєнного стану. І увесь цей час практично на всій території України, окрім тимчасово окупованої та Закарпатської області, встановлено комендантську годину.

На Закарпатті вирішили не встановлювати комендантської години, оскільки область — далеко від лінії фронту, і туди в перші ж дні війни приїхали понад 600 тисяч переселенців, які разом з дітьми шукали мирне життя.