Демократична Республіка Конго подала позови проти Apple та її дочірніх компаній у Франції та Бельгії за використання корисних копалин, видобутих у республіці незаконним шляхом. Про це повідомляє Reuters.
Конго також звинувачує дочірні компанії Apple France, Apple Retail France та Apple Retail Belgium у приховуванні воєнних злочинів, «відмиванні» забруднених мінералів, а також здійсненні оманливих комерційних схем.
Компанія Apple заявила, що не закуповує первинні мінерали безпосередньо, і заявила про аудит постачальників. Судові органи Франції та Бельгії вирішуватимуть, чи варто розслідувати позови далі й порушувати кримінальні справи.
За даними експертів ООН і правозахисних організацій, низка нелегальних шахт у країні перебуває під контролем озброєних угруповань, причетних до масових вбивств цивільних осіб, зґвалтувань, мародерства та інших злочинів.
Нагадаємо, Apple планує інвестувати один мільярд доларів у завод в Індонезії, який виробляє компоненти для смартфонів та інших продуктів. Без цього влада країни забороняє продавати смартфони…
