Китай пояснив свою позицію щодо суверенітету України

Китай поважає суверенітет усіх країн. Про це заявила офіційний представник МЗС КНР Мао Нін на брифінгу 24 квітня, повідомляє пропагандистське інформагентство ТАCС.

Пропагандисти російського ЗМІ попросили її прокоментувати слова посла Китаю у Франції Лу Шаї про належність Криму.

«Позиція Китаю з відповідного питання не змінилася. Щодо територіального суверенітету, позиція Китаю завжди була чіткою. Китай поважає суверенітет, незалежність та територіальну цілісність усіх країн і підтримує цілі та принципи Статуту ООН», — запевнила чиновниця.

За її словами, щодо «української кризи» (так Пекін називає війну, яку розв’язала РФ проти України) позиція Китаю буцімто «зрозуміла і послідовна».

«Ми готові продовжувати працювати з міжнародною спільнотою, щоб зробити свій внесок у сприяння політичному врегулюванню української кризи. Деякі ЗМІ неправильно інтерпретують позицію Китаю з українського питання і сіють різницю між Китаєм і відповідними країнами, і ми повинні зберігати пильність щодо цього», — запевнила Мао Нін.

Вона стверджує, що Китай «поважає суверенітет усіх республік, що входили до складу СРСР».

Чиновниця також додала, что після розпаду СРСР Китай став одним з перших, хто встановив дипломатичні відносини з колишніми радянськими республіками.

Перед цим посол України у Франції Вадим Омельченко жорстко відреагував на скандальні заяви посла Китаю в цій країні щодо Криму і статусу України у міжнародному праві.

Посол Китаю у Франції Лу Шайе заявив у інтерв’ю, що колишні радянські країни «не мають ефективного статусу в міжнародному праві», оскільки немає міжнародної угоди, яка б матеріалізувала їхній статус суверенної країни.

Також на запитання, чи вважає він Крим приналежним Україні, посол сказав, що «це залежить від того, як ви сприймаєте проблему», додавши, що «це не так просто». 

Китайський дипломат також сказав, що Крим був «російським спочатку», але не уточнив, що мав на увазі під початком.

Український посол Вадим Омельченко гостро відреагував на такі заяви. 

«Або є очевидні проблеми з географією. Або такі заяви йдуть врозріз з позицією китайської столиці «щодо зусиль з відновлення миру в Україні на основі міжнародного права та цілей і принципів Статуту ООН».

Тестове питання «Кому належить Крим?», як завжди, є показовим. Наступного разу добре було б розширити його питанням «Кому належить Владивосток?». Тут немає місця двозначності. Крим – це Україна», – написав Омельченко у своєму Twitter.

Він додав, що «радянської імперії більше не існує, а історія рухається далі».

Нагадаємо, рпніше була обнадійлива заява з Пекіну — Китай не продаватиме зброю сторонам, залученим до війни в Україні, і стежитиме за експортом товарів подвійного призначення.

Про це 14 квітня заявив міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган на прес-конференції зі своєю німецькою колегою Анналеною Бербок, повідомляє Associated Press.