Який холодильник краще: звичайний чи вбудований?

Придбання довгоочікуваного житла або ж ремонт у квартирі чи будинку – радісні події, оскільки за ними завжди слідують приємні клопоти по оновленню інтер’єру. І одним з ключових у цій історії є дизайн кухні.

Вибираючи меблі на кухню дуже важливо враховувати їх розміри, місце розташування варильної поверхні, духової шафи, раковини, але особливу увагу слід приділити королю кухні – холодильнику.

Вмонтована кухонна техніка стає все популярнішою в сучасному інтер’єрі. Наша стаття допоможе вам визначитися з вибором: як правильно вибрати та купити вбудовану техніку.

Особливості звичайного і вбудованого холодильника (плюси і мінуси)

Якщо ви любите естетику та гармонію в інтер’єрі кухні, вам неодмінно сподобається вбудований холодильник, оскільки такий охолоджуючий девайс дуже органічно вписується в кухонному гарнітурі.

Варто зауважити, що вбудовані холодильники можна встановити не тільки на кухні, вони також прекрасно впишуться в інтер’єр будь-якої іншої кімнати, навіть в офісному приміщенні такий агрегат не буде виділятися з-поміж меблів.

Це все стосовно естетики, але крім зовнішнього вигляду холодильники вбудовані відрізняються від звичайних за рядом характеристик, таких як:

  1. наявністю додаткової системи охолодження;

  2. товщим шаром теплоізоляції;

  3. охолоджувальна вбудована техніка, як правило, має менший розмір внутрішніх камер, але це практично не помітно, оскільки простір всередині такого девайсу розподілений дуже ергономічно.

Вмонтований холодильник, окрім прихованості для ока людини, має ще ряд особливостей, серед яких:

  • двокамерний агрегат може мати як одні суцільні двері, так і окремі для кожної камери;

  • панелі ніші виступають як додатковий захист від потрапляння теплого повітря всередину приладу;

  • мають менші габарити, ніж класична охолоджуюча техніка;

  • додаткову ізоляцію девайсу створює товщина панелей шафи.

Головними відмінностями між звичайним холодильником та вбудованим є:

  1. Дизайн

 Звичайний холодильник – це конструкція великих розмірів, виготовлена з металу, та не потребує додаткових дій по установці. Переміщення такого пристрою теж досить-таки просте. Вибір цього девайсу зазвичай зводиться до його дизайну та кольору, щоб він гармонійно вписувався в загальний інтер’єр кухні.

Вмонтована техніка ховається у шафі. Перемістити її складно, оскільки необхідно проводити демонтаж меблів та змінювати їх розташування. Для такого варіанту кольорова гама та дизайн не мають значення. Цей прилад має високу звуко- та теплоізоляцію. Важливо, що за меблевими панелями можна приховати всі дефекти, які з’явилися на техніці, наприклад, під час транспортування.

  1. Монтаж

Звичайний холодильник не потребує додаткового монтажу. Просто встановіть його на місце, яке ви для нього виділили.

Вбудована кухонна техніка вимагає мати певні навички та інструменти для її встановлення. Вмонтувати холодильник у кухонний гарнітур самостійно можна так:

  1. Розпакувати прилад, перевірити наявність та цілісність всіх деталей та кріплень.

  2. Звірити вбудовані холодильники за розмірами з шафою, куди мають намір встановити техніку.

  3. Встановити прилад на підготовлене місце, зафіксувати його.

  4. Провести кріплення дротів знизу або зверху шафи.

  5. Вмонтувати панелі на встановлений холодильник.

  6. Закріпити захисні елементи та ущільнити металеві деталі.

Холодильна вмонтована техніка для кухні поділяється на три види:

  1. Холодильники, які монтуються у меблі. Такі прилади мають широкий розмірний ряд. Найпопулярнішими є невеликі моделі, які добре підходять для маленьких приміщень (наприклад, офіс).

  2. Повністю вбудовувані. Така техніка встановлюється в гарнітуру, а на її дверцята монтується облицювальний матеріал. Завдяки чому холодильник можна замаскувати, на кшталт звичайної шафи.

  3. Частково вмонтовані – розміщуються в нішах або шафах. Дверцята цих приладів такі ж як у звичайного холодильника.

Вбудовані холодильники мають ряд переваг:

  • мобільність встановлення у будь-який інтер’єр;

  • деякі моделі мають компактні розміри і прекрасно ховаються під столешнею;

  • працює дуже тихо, оскільки має додаткову шумоізоляцію від оточуючих панелей;

  • можна комбінувати з іншими меблями або кухонними приладами так, що ніхто не здогадається, що знаходиться у шафі;

  • мають стильний сучасний вигляд.

 Недоліки такої техніки:

  • потребує демонтажних робіт у разі зміни його розташування;

  • не має широкого модельного ряду;

  • корисний об’єм камери менший, ніж у класичного холодильника;

  • вмонтовані холодильники ціни мають значно вищі, ніж звичайні, оскільки мають додаткову термоізоляцію, за рахунок чого вони енергоефективніші.

 Плюсами звичайного холодильника є:

  • простота в установці;

  • легко переміщується з місця на місце;

  • широкий модельний ряд;

  • має більший корисний об’єм внутрішньої камери;

  • більш доступної цінової категорії.

 Мінуси такої техніки:

  • відрізняються від інтер’єру кухні;

  • мала гама кольорів.

Топ 3 вбудованих холодильників

Серед усього представленого на ринку різноманіття охолоджувальної техніки вбудовані холодильники no frost здобули найбільшу популярність. ТОП-3 таких приладів склали:

1. Однокамерний холодильник Gorenje RI 2181 A1. Його головною відмінністю є те, що він автоматично знижує температуру всередині, коли двері відчиняються дуже часто.

Внутрішній об’єм камери становить 301 літр. У ній розташовано 7 поличок, зону свіжості та два ящики для овочів і фруктів. Одна з полиць призначена для зберігання пляшок, на ній є спеціальні фіксатори. Дверцята приладу також оснащені поличками.

Повітря всередині циркулює завдяки технології IonAir. Іонізація повітря слугує більш довгому зберіганню корисних властивостей продуктів. Функція SuperCool забезпечить швидке охолодження продуктів при максимальному завантаженні холодильника.

Прилад також має контейнер CrispActive, який має окрему підсвітку та систему контролю вологості SmartHumidity. В рік такий агрегат витрачає всього 145 кВт електроенергії, а щоденно він споживає 0,4 кВт.

2. Однокамерний агрегат Gorenje RI 5182 A1. Має широкі функціональні можливості. Вентиляція представлена системою DynamiCooling, а також додатково оснащена дезодоратором та іонізацією повітря IonAir.

Має великий контейнер CrispZone, оснащений спеціальною фітопідсвіткою VitaLight для підтримання синтезу вітамінів в овочах і фруктах, також є можливість регулювати рівень вологості SmartHumidity. Об’єм камери холодильника складає 301 літр, у ньому розміщено 6 полиць. Дверцята також оснащені додатковими поличками.

Коли вони відкриваються, температура всередині пристрою автоматично знижується, що зменшує негативний вплив теплого повітря на продукти. Холодильник має звукову та світлову сигналізацію.

Рівень охолодження в агрегаті регулюється на панелі управління. Цей холодильник добре поєднується з морозильною камерою. Такого тандему вистачатиме на сім’ю з 5-6 осіб.

3. Невисокий вбудований холодильник Gorenje RIU 6091 AW. Має на полицях антибактеріальне покриття. Ширина такого приладу складає 60 см, морозильна камера відсутня.

Ця модель має великий та місткий контейнер для зберігання овочів та фруктів. Процес управління та встановлення температурного режиму відбувається вручну. Даний холодильник – ідеальний варіант для приміщень, які мають обмежений простір.  

Вищезазначені вбудовані холодильники мають відмінні відгуки покупців.

Топ 3 звичайних холодильників

1. Двокамерний Gorenje RK 6191 AW  – простий і водночас дуже місткий холодильник. Має функцію контролю вологості. Керування відбувається механічним способом. Клас енергоефективності складає А+, рівень шуму – 40 дБ. У холодильному відділенні є 3 полички, виготовлених з ударостійкого скла та пружина для зберігання пляшок.

Дверцята також обладнані трьома полицями. Головна плюшка холодильника – місткий контейнер SpaceBox для зберігання фруктів, в якому можна налаштовувати рівень вологості. Ящик також оснащений телескопічними напрямними, завдяки яким його дуже зручно висовувати настільки вам потрібно.

Агрегат також оснащено функцією антибактеріального захисту. Нижня морозилка має дві полиці-контейнери і одну маленьку поличку. У морозильній камері діє система FrostLess, яка запобігає появі інію та сильному замерзанню продуктів.

2. Gorenje NRK6201EW4. Має функцію швидкого заморожування продуктів до -240С FastFreeze. Технологія MultiFlow 360° забезпечує рівномірний розподіл холодного повітря по внутрішній камері холодильника.

Наявність системи іонізації IonAir сприяє усуненню неприємних запахів всередині холодильної камери. Пристрій має інтелектуальну адаптивну технологію AdapttechCooling, яка протягом тижня проводить аналіз роботи агрегата задля регулювання рівня споживання електроенергії. Оснащений звуковою сигналізацією.

Агрегат має можливість довготривало автономно зберігати холод. Якщо відбулось аварійне відключення електрики, у холодильнику протягом 17 годин температура залишається незмінною.

3. Gorenje RK611PS4 – компактний агрегат у класичному дизайні. Має можливість переважити дверцята – тобто їх можна підлаштувати під відкривання/закривання залежно від розташування меблів на кухні.

Має клас енергоефективності А+, на добу витрачає приблизно 0,81 кВт електрики.  У просторому ящику SpaceBox можна розмістити як святковий торт, так і смачну індичку. Він також оснащений технологією довготривалого збереження свіжості продуктів.

Агрегат підтримує природний мікроклімат і поглинає неприємний запах. Здобув свою популярність серед користувачів за рахунок бюджетної вартості та відмінних функціональних показників.

Отже, підсумуємо все вищезазначене. Якщо ви визначились з вибором і вирішили купити вбудовану техніку для кухні, радимо звернути увагу на словенський бренд Гореньє. Холодильники цієї марки зарекомендували себе на ранку не тільки високою якістю збірки, а й відмінними функціональними можливостями при помірних цінах.

Вбудована техніка Gorenje – одна з лідерів на європейському ринку.  Хочете насолоджуватись витонченим дизайном своєї кухні та при цьому мати техніку, яка прослужить вам якісно протягом довготривалого часу – купуйте Гореньє.

Gorenje – поєднання якості та смаку.