Як з’явились відомі норі? Історія появи в стравах смачних корисних водоростей

Якщо ви хоч раз пробували суші, то точно знаєте основні інгредієнти для цієї культової страви. Це є риба або інший морський продукт, рис та хрусткі й особливо смачні листя норі. Це дуже корисний їстівний вид водоростей, який спеціально оброблений і використовується для приготування смаколиків уже багато століть. Завдяки цьому зараз ви можете замовити доставку суші у Вінниці. Проте робити це краще лише в перевірених професіоналів, як Пронто Піца.

Історія норі — що цікаво про це дізнатись?

Якщо заглибитись в історію японської кулінарії, то перший опис норі можна віднайти ще вкінці сьомого століття. Ще до того як їх почали обробляти для приготування суші, то такі водорості вже успішно використовувались для приготування салатів або створення гарніру.

Ще тоді були помічені корисні властивості цього продукта. Бо в них дійсно дуже багато корисних вітамінів та мікроелементів.

Як англійська вчена врятувала Японію від голоду та коли почали робити сучасні норі?

Виробництво норі в Японії зіштовхнулось із занепадом одразу після завершення Другої світової війни. Через розруху та економічний спад, країна зіштовхнулась із дефіцитом харчів. Саме в цей час у країні працювала вчена з Великої Бритаії Кетлін Мері Дрю Бейкер. Вона активно досліджувала морські водорості біля берегів Японії.

Японські вчені використали значний багаж дослідів цієї шанованої пані і змогли штучно вирощувати норі на спеціальних плантаціях. Завдяки цьому їх врожайність збільшилась в багато разів і країну врятували від голоду.

Для Кетлін Бейкер навіть встановили пам’ятник і кожного року відмічають цю важливу подію. А останні десятиліття виробництво норі взагалі набуло дуже суттєвих масштабів в Японії.

Для того, щоб виготовити норі потрібно використати червоні водорості, що відносяться до сімейства порфірових. Для того щоб водорості ефективно розмножувались, їм потрібно розташовуватись на раковинах від устриці.

Для того щоб отримати водорості, які будуть придатними для вирощування у великих масштабах, японським фермерам потрібно виконати багато роботи. Спочатку водорості мають дозріти, для цього їм створюють ідеальні умови з конкретною температурою та підсвічуванням.

Приблизно в середині весни водорості проростають й після того їх можна пересадити в спеціально створену для цього сітку. Вона знаходиться в морській воді. Тепер водорості починають активно рости. А от сам збір врожаю починається в той момент, як листя норі доростає до тридцяти сантиметрів в діаметрі.

Завдяки правильному вирощуванню та використанню даних, які були отримані від Кейтлін Бейкер, стало можливим отримувати водорості, які виростали в довжину до двох з половиною метрів. А от в ширину вони були навіть більше п’яти метрів.

І щоб усе це щастя зібрати, застосовують особливий комбайн. Після чого водорості подрібнюють, промивають та викладають у рамки. Після чого залишається їх розфасувати, відправити в Україну і приготувати для Вас неймовірно смачні суші від Пронто Піца.