Хто відповідає за підготовку внутрішньобудинкових систем до опалювального періоду

Для успішного старту опалювального періоду та вдалого проходження необхідна підготовка не лише теплопостачального підприємства, а й внутрішньобудинкових систем централізованого опалення та гарячого водопостачання будинків-споживачів.

Внутрішньобудинкові системи — це зона відповідальності  управляючих компаній, житлово-експлуатаційних об’єднань та правлінь ОСББ.

Головам правлінь ОСББ, управляючим компаніям та житлово-експлуатаційним об’єднанням КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» до 31 травня, як і щороку, відправило листи з чітким переліком заходів, які необхідно виконати для підготовки внутрішньобудинкових систем централізованого опалення та постачання гарячої води до експлуатації в наступному опалювальному періоді (перелік заходів формується відповідно до Наказу № 71 від  14.02.2007 р. “Про затвердження Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж” та Наказу №620/378 від 10.12.2008р. “Про затвердження Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду”).

Саме управляючі компанії (правління ОСББ, житлово-експлуатаційні об’єднання) відповідають за внутрішньобудинкову систему відповідно до договорів, укладених зі співвласниками житлових будинків  (Відповідно до Закону України №2189-VIII від 9.11.2017р. “Про житлово-комунальні послуги”). Технічне обслуговування, поточний та капітальний ремонти внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, що забезпечують постачання відповідної комунальної послуги, здійснюються співвласниками чи залученими ними уповноваженими на виконання таких робіт особами за рахунок співвласників (відповідно до вищезазначеного Закону).

Управляючі компанії повинні до 1 червня узгодити з КП ВМР “Вінницяміськтеплоенерго” дату перевірки готовності до опалювального періоду, врахувавши, що перевірка повинна бути проведена не пізніше 15 вересня.

Хоча виконати всі роботи повинні управляючі компанії, але відповідальність лежить на плечах самих мешканців будинків (відповідно до Статті 382 Цивільного кодексу України всі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Внутрішньобудинкові системи – це теж невід’ємна частина ваших будинків, співвласниками якого  є власники кожної з квартир).

Успішне проходження наступного опалювального сезону залежить не лише від підготовки теплопостачального підприємства, а й від злагодженої роботи внутрішньобудинкових систем.