Хто очолив на Вінниччині команду Зеленського

За кожної, без виключення, влади ми чуємо про необхідність реформування української медицини та освіти. В першу чергу в частині підвищення зарплати вчителям та лікарям. З цим важко не погодитись.

Який стан справ у цій сфері зараз, при чинному президенті та уряді? Для того, щоб оцінка була максимально об’єктивна та неупереджена, пропонуємо звернутись до найзапеклих політичних опонентів чинного Президента і його суперника в другому турі президентських виборів Володимира Зеленського та його команди. Хто ж краще політичних опонентів покритикує та знайде найбільше недоліків в існуючій системі охорони здоров’я та освіти, ніж суперник?

Для яскравішого контрасту пропонуємо розглянути стан справ у вітчизняній медицині, освіті та бюджетній сфері на прикладі керівників команди Зеленського у Вінницькі області. Це практично ідеальний приклад, позаяк своїм офіційним представником Володимир Зеленський оголосив викладачку Вінницького аграрного університету Світлану Лутковську, її чоловік теж викладач – Вінницького медичного університету. Як свідчить електронна декларація Руслана Лутковського, це його основне місце роботи.

Тут ми одразу натикаємось на негативні обставини і сумні тенденції. І Світлана Лутковська, і її чоловік вимушені працювати не на одній роботі. Світлана суміщає викладацьку роботу з посадою директора бібліотеки ВНАУ, що приносить їй 61 770 грн. та 15 258 грн. відповідно на рік у вигляді заробітньої плати. Це приблизно 6 419 грн. на місяць. Не густо. Її чоловік отримав за минулий рік як викладач в медичному університеті 165 380 грн., і 16 775 грн. на рік заробітньої платні за роботу по сумісництву, як лікар Вінницької МКЛ №1. Це складає приблизно 15 179 грн. на місяць.

Отже сукупний дохід родини на місяць складає лише 21 598 гривень. І це при тому що подружжя працює на двох роботах. Так, хтось підтримає, себто грошей не вистачає! Однак…

Не все так просто, як видається на перший погляд. Виявилось, що родина керівників партії «Слуга народу» і «Зе команди» у Вінницькій області в буквальному сенсі уособлюють кінематографічну мрію героя Володимира Зеленського, президента Голобородька з серіалу «Слуга народу»: «Щоб простий вчитель жив як президент, а президент як простий вчитель».

Не знаємо достеменно, як буде жити наступний президент України, а хто ним стане, буде відомо вже після 21 квітня 2019 року, а от про те, що прості викладачі вже живуть як президентське подружжя – це досконалий факт. У власності Світлани та її чоловіка будинок в «Царському селі»  площею у 500 квадратних метри, квартира у Вінниці – площею 62 метри. Руслан Лутковський має у власності більше десяти земельних ділянок у Чернівецькому районі. На Світлану Лутковську зареєстровано ще дві земельних ділянки площами 1,4 та 1,6 гектар у селі Борівка Чернівецького району. У власності родини є також позашляховик Range Rover Sport вартістю 2 514 716 гривень та автомобіль Lexus LX 570.

Звісно, важко повірити, що молоді люди з місячним прибутком у 800 доларів США змогли сколотити такі статки. Але й цьому у представників «Зе команди» у Вінницькій області є логічне пояснення. Як виявилось, Руслан Лутковський не тільки працює на двох роботах, а ще й є засновником чотирьох аграрних підприємств, які займаються сільським господарством: ТОВ «Колос», ТОВ «Агрофірма-Дружба», СФГ «Оріон», ТОВ «Агрофірма ягоди Україна». А власником цих аграрних структур є батько Руслана Лутковського і бізнес-партнер відомого екс-регіонала Григорія Калетніка (керівник Вінницького аграрного університету та безпосередній начальник Світлани Лутковської) – Анатолій Лутковський. В місцевій пресі та політбомонді давно обговорюють те, що саме Григорій Калетнік через знайомих політтехнологів пролобіював на посаду координатора «Зе команди» у Вінниці доньку товариша по бізнесу та власну підлеглу Світлану Лутковську.

І якщо прагнення екс-губернатора, екс-нардепа Калетніка повернутись за будь-яку ціну в політику через підконтрольних, чи навіть підставних осіб, цілком зрозуміле, то для чого родині викладачів йти в політику, щоб «міняти владу», «робити їх разом» і так далі, якщо в принципі фінансові справи в них йдуть на найвищому рівні – не дуже зрозуміло.