Почему в Виннице увеличили размер квартплаты

Исполкомом горсовета по обращению ЖЭКов увеличен средний граничный тариф на содержание многоквартирных домов. Теперь он составляет 3.63 гривны за квадратный метр (был 2.45 грн.).

В связи с чем принято такое непопулярное решение? Подробно об этом рассказали в профильном департаменте горсовета. И даже подготовили специальное разъяснение. Предлагаем Вашему вниманию его текст без правок и комментариев:     

Корегування граничних тарифів на утримання багатоквартирних будинків

Проблема: З початку поточного року вінницькі житлово-експлуатаційні контори вимушені були скоротити обсяг послуг, які надають мешканцям багатоповерхових будинків, серед яких левову частку займають поточні ремонтні роботи. Це скорочення відбулось через те, що їх вартість суттєво зросла, а обсяг коштів, які мешканці сплачують за утримання своїх будинків, залишилась фактично на рівні тарифів, затверджених ще 2012 року (незначне корегування тарифу відбулось у 2016 році виключно за статтями витрат на електропостачання місць загального користування та електропостачання ліфтів у зв᾿язку із збільшенням тарифу на електроенергію). Тобто у місті тарифи не переглядались 5 років. Тож підприємства перестали отримувати достатній обсяг обігового фінансового ресурсу, який би дозволив виконувати необхідний обсяг робіт. Особливо гостро відчули такі зміни мешканці будинків, які потребують оперативного поточного ремонту даху або мереж.

Наприклад, в діючих тарифах закладено вартість руберойду, який використовують для ремонту покрівель, передбачена в розмірі 21,5 грн. за квадратний метр. Його ціна на сьогоднішній день становить майже 45 грн. Фарба масляна в тарифі має ціну 17,87 грн. Але сьогодні придбати її можна мінімум за 44 грн. Збільшення базової вартості технічного обслуговування ліфтів зросла з 465 грн. до 855 грн. Мінімальна заробітна плата з 1 січня 2017-го збільшилась з 1098 грн. до 3200 грн. Навіть та сама вартість електроенергії, по якій було коригування в 2016-му – в діючому тарифі складає 1,29 грн., а по факту станом на квітень цього року – становить 1,69 грн.

Як в інших містах?

Тенденція по перегляду тарифів на послуги з утримання будинків зараз має місце по всій країні – ряд обласних центрів з початку року уже прийняли відповідні рішення, багато міст, як і Вінниця, зараз в стадії перегляду тарифів.

Зокрема, у Львові середній тариф з квітня 2017-го становить 3,40 грн./ м кв (без послуг  з технічного обслуговування ліфтів та електропостачання ліфтів); у Тернополі — 3,47 грн./ м кв. (середній тариф в будинках без ліфтів), 2,57грн./м кв.- 4,16 грн./ м кв.  (мінімальний та максимальний тариф в будинках з ліфтами); в Черкасах ще з лютого 2017-го – від 4,07грн./м кв. до 5,17 грн./м кв (без послуг з прибирання сходових клітин).

Сусідній Житомир теж знаходиться на стадії перегляду тарифів – середній тариф там пропонується на рівні від 3,60 грн./ м кв. — 4,00 грн./ м кв.

Вирішення проблеми: Враховуючи ситуацію, що склалась, житлово-експлуатаційні контори міста  провели розрахунки, який має бути граничний тариф, щоб коштів вистачало на надання усіх необхідних послуг, та звернулись 18.03.2017 до виконавчого комітету міської ради з проханням про перегляд граничних тарифів. Відповідно до законодавства про свої наміри перегляду тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій житлово-експлуатаційні підприємства оприлюднили у «Вінницькій газеті» та на своїх сторінках на офіційному сайті міської ради.

Після затвердження виконкомом міської ради середній граничний тариф на утримання будинків становитиме 3,63 грн. (попередній – 2,45 грн.).

68% мешканців вінницьких багатоповерхівок не відчують коригування тарифу, оскільки вони отримують субсидію.

Додаткові можливості мешканців:     До складу входять наступні послуги: прибирання прибудинкової території, прибирання сходових клітин, технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем, дератизація, дезінсекція, обслуговування димовентиляційних каналів, технічне обслуговування та поточний ремонт мереж електропостачання та електрообладнання, поточний ремонт, прибирання снігу, посипання прибудинкової території, освітлення місць загального користування і підвалів, а в будинках, де є ліфти, — до складу тарифу входить послуга з їх технічного обслуговування.

Для того, щоб люди сплачували лише за фактично надані послуги, у Вінниці тариф на утримання будинку не є фіксованим, а встановлюється лише граничний його розмір. Тобто, якщо якась із послуг не надається, ЖЕК не має права здійснювати по ній нарахування. Контролювати якість і обсяг наданих послуг можуть самі мешканці або їхній представник, який обраний «старшим по будинку», оскільки всі нарахування здійснюються після підписання «старшим» або трьома іншими мешканцями будинку акту виконаних робіт за місяць.       

Також у Вінниці існує механізм, який дозволяє мешканцям відмовлятись від певних видів послуг. Наприклад, люди можуть самі прибирати у своїх під’їздах або у дворах. Контроль за дотриманням належного санітарного стану у таких випадках буде здійснювати теж Муніципальна поліція, як вона це робить, коли обслуговуванням займаються повністю ЖЕКи, ОСББ або управлінські компанії.   


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Футболист Исмаил Мришо забил красивый гол пяткой, а затем умер из-за инфаркта на поле: видео

06.12.2016 - 21:54
Трагедия произошла на футбольном поле во время матча чемпионата Танзании «Мвадуи» — «Мбао». Молодой игрок «Мбао» Исмаил Мришо умер, получив сердечный приступ во втором тайме матча. После чистого подката соперника он не смог ...

«Шахтер» победил земляков из «Олимпика»: видео голов

19.08.2017
Донецкий «Шахтер» добыл пятую победу ...