Міліція «відстрілює» конкурентів

Про це заявляють керівники приватної охоронної фірми «Безпека-Гарант» 

До редакції «33-го каналу» звернувся президент Групи компаній «Безпека-Гарант» Олексій Архипенко.

– Наша фірма за 12 років існування не раз очолювала рейтинг професійних охоронних компаній всіх рівнів. Отримали ряд нагород та подяк від Держкомпідприємництва України та МВС. І раптом стали «злісними порушниками». Все почалось в листопаді минулого року, коли обласна прокуратура під приводом вказівки Генпрокуратури перевірити діяльність комерційних охоронних структур перевірила нас, — обурюється пан Архипенко.

– І чомусь саме у нас вони знайшли порушення вимог ліцензійних умов навчання охоронників! Хоч ми надали усі необхідні документи, що підтверджують відповідність кваліфікації охоронників третього розряду. Втім, прокуратура у своєму поданні негайно зажадала від міліції анулювати нашу ліцензію. Не провівши позапланової перевірки, не склавши акт, лише посилаючись на подання прокуратури, обласна міліція винесла розпорядження в десятиденний термін усунути виявлені недоліки.

 Одночасно заступник начальника УМВС направив листи ряду наших клієнтів, що буцімто ми вже не можемо охороняти об'єкти за результатами перевірки обласної прокуратури! Це вже дискредитація нас і тиск на клієнтів! І грубе порушення статей Законів України «Про ліцензування деяких видів господарської діяльності», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», вимог Наказу МВС України № 76 від 25 лютого 2011 року! Наприкінці грудня ми звернулись до Вінницького окружного адміністративного суду, щоб визнати дії органу ліцензування протиправними та скасувати це розпорядження. Але міліція та ДСО продовжили тиск на наших клієнтів і працівників. За нашим клопотанням суд у січні зобов'язав міліцію не проводити жодних дій до прийняття обґрунтованого рішення по нашій справі.

Але згодом до нас завітали «ходоки» з відділу дозвільної системи та ліцензування обласної міліції і стали вимагати допуску до позапланової перевірки, не надавши необхідні за законом документи. Наш директор тоді перебував у службовому відрядженні у столиці, що підтверджено наказами. А перевірка у обідній час — грубе порушення закону про працю. Тому «ходоки» пішли ні з чим. І практично сфальсифікувавши документ про нібито недопуск до проведення позапланової перевірки, орган ліцензування надіслав 10 січня до МВС акт (другого примірника у нас немає) про недопущення їх до перевірки.

Вже 11 січня заступник міністра Віктор Ратушняк підписав наказ № 16 про анулювання нам ліцензії. Ще не встигло висохнути чорнило на наказі, як представники органу ліцензування та ДСО вже стали доводити до наших клієнтів його копію. Причому, ходив цивільний працівник ДСО! Нам же копія наказу надійшла поштою лише 17 січня! І вона чомусь суттєво відрізняється від тієї версії, що пішла «у народ». Хто ж уповноважив міліціонерів давати нашим клієнтам наказ, що набере чинності лише через 30 днів за умови, що не буде оскаржений в експертно-апеляційній раді при Держкомпідприємництва України?

Але деякі співробітники міліції та ДСО вважають, що закони писані не для них. Тому й почали кампанію «цькування» і адміністративного тиску з вимогою негайно виконати наказ №16 і «віддати» усі наші об'єкти до ДСО. Так було у Вінниці, Могилеві-Подільському, Хмільнику, Гайсині, Бершаді. Втім, коли нас планово та позапланово перевіряли три останні роки, жодних питань про кваліфікацію наших охоронців не виникало. Це підтверджують акти перевірок.

На мою думку, нині ДСО вигідно прибрати серйозного конкурента — нас. Ось вони і використовують усі важелі впливу правоохоронної системи, — стверджує Олексій Архипенко. — Бо вже багато хто з наших колишніх клієнтів уклав угоди із ДСО.

– Завдяки своїй принциповій позиції, активній підтримці Української федерації професіоналів безпеки ми довели незаконність дій і рішень щодо нас. Вінницький окружний Адміністративний суд 8 лютого повністю задовільнив наш позов. Розпорядження «Про усунення порушень ліцензійних умов», що нібито виявила прокуратура, він визнав протиправним та таким, що потрібно анулювати. 18 березня окружний Апеляційний суд залишив це рішення в силі. Експертно-апеляційна рада при Держслужбі з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва України рішенням від 7 лютого теж задовольнила нашу скаргу і визнала, що наказ МВС України про позбавлення нас ліцензії слід анулювати, бо він був прийнятий з порушенням законодавства. Держкомпідприємництва України зобов'язало МВС України це зробити у десятиденний термін. Наказом МВС №206 від 28 лютого цього року наказ №16 таки скасували. Справедливість начебто відновили, але чи надовго? І де гарантія, що за нашу норовливість ми не потрапимо під прес нових репресій з боку органу ліцензування (з подачі тієї ж ДСО)?

Ми, у свою чергу, звернулись за коментарем і до обласної міліції та прокуратури.

– У листопаді минулого року прокуратура області провела перевірку щодо повноти вжитих управлінням МВС України в області заходів контролю за діяльністю приватних охоронних структур. З 118 ліцензійних охоронних підприємств області перевірили понад 30. За результатами спільних з міліцією перевірок виявили ряд порушень вимог чинного законодавства, — каже начальник відділу обласної прокуратури Сергій Білоус. — У діяльності ТОВ «Безпека-Гарант» та ще декількох підприємств виявили порушення вимог Закону України «Про охоронну діяльність». Там залучали до охорони об'єктів працівників, які не відповідають кваліфікаційним вимогам. Аби усунути порушення, прокуратура 29 листопада внесла п'ять подань на адресу УМВС в області з вимогою провести відповідні перевірки та вже за їхніми результатами прийняти рішення згідно з вимогами чинного законодавства. Ті подання були розглянуті та задоволені. Що стосується «Безпека-Гарант», то 6 грудня минулого року заступник начальника УМВС дійсно видав та направив на адресу товариства розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов. Втім, його на підприємстві не виконали. Тому міліція видала наказ про проведення позапланової перевірки товариства. Але через недопуск до проведення позапланового заходу працівниками міліції відповідно до ст. 7 Закону України «Про охоронну діяльність» складено відповідний акт. Його з клопотанням про анулювання ліцензії товариства надіслали до МВС України. У МВС ліцензію анулювали, втім, товариство оскаржило це рішення. Дії працівників міліції з приводу законності виданого розпорядження про усунення порушень товариство оскаржило у судовому порядку. Тому твердження, що прокуратура Вінницької області «замовила» «Безпеку-Гарант» та спільно з міліцією намагається «знищити» її, безпідставні. Прокуратура лише ініціювала проведення перевірки охоронних структур Вінниччини. А сама перевірка дотримання ліцензійних умов та вирішення питання про анулювання ліцензії не входить до компетенції органів прокуратури.

А керівник обласної міліції генерал Віктор Русин теж здивований цим звинуваченням.

— Як можна знищувати фірму, якщо вона надає послуги на рівні? І як Державна служба охорони може просто піти і забрати об'єкти? Але є суттєве питання — працівники міліції мають форму і зброю. Це все, звісно, вимагає коштів, забезпечення. А приватні охоронні структури купили по двісті-триста гривень камуфляжну форму, вдягнули її, наклейки приліпили і кажуть: «Дивіться, це в мене приватна охоронна структура».

А коли щось стається, вони ж відразу викликають міліцію. Я ще не чув, щоб приватні охоронники когось затримували. Наприклад, того, хто обкрадає машину чи грабіжника, який вихопив сумочку. Але не можна просто так говорити, що ми хочемо знищити фірму та «відстрілювати» конкурентів — бо для чого це нам?

– Що ж, поживемо – побачимо, – каже Олексій Архипенко.

Джелело: «33-й канал»

 

 
Загрузка...
 
 
Loading...
 
   
 
загрузка...
 

Комментарии закрыты.

Политика >>

Гройсман любит коллекционировать дорогие часы, а деньги держит в разных местах

groysman-1
27.10.2016 - 20:00
Публикация декларации премьер-министра Владимира Гройсмана ожидаемо вызвала ажиотаж в его родной Виннице. Пожалуй, именно те, кто хорошо знаком с семейным бизнесом экс-мэра, лучше других ориентируются в размерах его дохода и ...
shifrin-eduard

Украинскому миллиардеру дали гражданство России

27.10.2016
Миллиардеру украинского происхождения и совладельцу ...
gundich

Губернатором Житомирщины назначен Игорь Гундич

27.10.2016
Пребывая сегодня с визитом в ...
stratfor

В США полагают, что Кремль может свернуть военную кампанию в Украине

27.10.2016
Украина в рамках заседания Трехсторонней ...

Экономика >>

Чем грозит увеличение минимальной зарплаты до 3200 гривен

groysman-7
26.10.2016 - 12:31
Опять палка о двух концах. Со следующего года бюджетники вздохнут с некоторым облегчением, а вот частный бизнес и прежде всего предприниматели еще больше почувствуют, как на их шеях затягивается удавка ...
nbu

У Коломойского возникла серьезная проблема

26.10.2016
Похоже, на Банковой не собираются ...
benzin

Украинские водители профинансируют создание резерва топлива

25.10.2016
Государственное агентство резерва Украины должно ...
kurs-grivni

В НБУ назвали курс доллара на следующий год

24.10.2016
Глава Нацбанка Валерия Гонтарева уверяет, ...

Авто >>

Автоимпорт вырос до рекордного за последние два года показателя

avto
26.10.2016 - 17:37
В августе 2016 года Украина импортировала рекордное за последние 30 месяцев количество автомобилей, констатировала ассоциация «Укравтопром». За месяц в страну ввезли 7839 легковых автомобилей совокупной таможенной стоимостью около 129.67 млн ...
benzin

Украинские водители профинансируют создание резерва топлива

25.10.2016
Государственное агентство резерва Украины должно ...
voditeli-1

Женщины за рулем раздражительнее водителей-мужчин, — выяснили в Hyundai

22.10.2016
Недавнее исследование британского представительства Hyundai ...

Криминал >>

На Винничине грузовик на зебре сбил насмерть женщину

perehod
27.10.2016 - 16:21
Утром 26 октября практически в центре Литина Винницкой области автомобиль «МАN» на «зебре» сбил местную пенсионерку. Женщина погибла на месте происшествия. Полиции водитель ДТП объяснил трагедию плохой видимостью дороги из-за ...
zaderjanie

На Винничине над вором учинили самосуд, задушив его в лесу

26.10.2016
Неподалеку от райцентра Погребище 23 ...
dtp-velo

На Винничине полиция раскрыла «глухарь»

26.10.2016
Заметая следы аварии, водитель спрятал ...

Курьезы >>

Субботняя подборка анекдотов

anekdot-2
22.10.2016 - 14:45
— Как часто вы употребляете алкоголь? — Более одного раза в неделю. — А по конкретнее? — Семь. Познакомился с одной дамой с удивительным природным магнетизмом 6-го размера. С утра ...
ekstremal

Экстремал чудом остался жив после неимоверного прыжка

21.10.2016
Буквально за несколько дней видео ...
anekdot-1

Субботняя подборка анекдотов

08.10.2016
Услышано на улице. — Ты ...
azarov

Азарова в Москве сделали экспертом по украинскому языку

03.10.2016
Российские журналисты решили провести анализ ...

Полезное >>

Как отчистить старый ковер

kover-chistka
18.10.2016 - 22:33
Без химчистки и дорогого пылесоса! Ваш старый ковер «засияет» как новый! Вы затеяли генеральную уборку и столкнулись с проблемой не отмываемых пятен на ковровых покрытиях? Чтобы вы могли сэкономить на ...
koshka

Как перевоспитать агрессивную кошку

09.10.2016
Насколько сложно перевоспитать агрессивную, кусающую ...
beremennost

Топ-5 заблуждений о сексе и беременности

18.09.2016
Достаточно нескольких прикосновений во время ...

Video >>

В презентации песни «Твои глаза» Светланы Лободы акцент сделан на грудь

06.09.2016 - 13:55
Популярная певица Светлана Лобода не изменяет традиции. Представляя новый танцевальный хит «Твои глаза», она остается верна себе и вновь радует поклонников уникальным… бюстом. Именно ему отводится центровое место в клипе, ...

Кот копирует боксерские удары, глядя на бой по телевизору (видео)

09.01.2016
Индустрия создания фильмов специально для ...

Столяр выстрогал себе полнофункциональные автомобили (видео)

20.09.2015
Американский столяр и художник Айзек ...

Десяток бурундуков поместилось в 500-граммовой коробке от майонеза (видео)

16.03.2016
То, что конструктивная особенность грызунов, ...