Заступник губернатора Вінниччини розповіла про те, що вона відчуває кожною своєю клітинкою

Соціальні працівники Липовецького району працюють на попередження сімейного неблагополуччя

В цьому мала нагоду пересвідчитись заступник голови облдержадміністрації Любов Спірідонова під час робочої поїздки 14 жовтня до Липовецького району. Відвідавши Вахнівську сільську раду, де створено робоче місце фахівця із соціальної роботи Липовецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Любов Спірідонова разом з керівниками району поспілкувалась із соціальними працівниками, наголосивши черговий раз на важливості кваліфікованого соціального супроводу сімей, що опинились у складних життєвих обставинах.

«Ще кілька років назад,- зауважила Любов Спірідонова,- складно було б повірити, що на державному рівні буде прийнято програму для інституту соціальних працівників у сільській місцевості. Проте, завдяки соціальним ініціативам Президента України вже більше року на Вінниччині діють центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, яскравим прикладом ефективної роботи яких  є  соціальна служба Липовецького району, де працюють креативні, ініціативні та небайдужі люди».

Станом на початок жовтня 2013 року на обліку Липовецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді знаходиться 173 сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах. В них виховується 395 дітей. Діяльність фахівців із соціальної роботи спрямована на відновлення функцій цих родин та подолання ними життєвих труднощів.

З метою попередження сімейного неблагополуччя протягом 2013 року фахівцями із соціальної роботи відвідано 1780 сімей з дітьми.

За результатами відвідувань 60 сімей взято на облік центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах, спричинених інвалідністю, віком, станом здоров’я, соціальним становищем, життєвими звичками і способом життя.

« Інколи зовні абсолютно благополучна родина має проблеми, з якими не може впоратись самотужки,- зауважила Любов Спірідонова,- завдання соціальних працівників - виявити такі сім’ї, оточити увагою та вчасно  надати допомогу».

Перебуваючи у Вахнівці, заступник голови облдержадміністрації разом із фахівцем із соціальної роботи Іриною Гайдамащук, відвідала родину Вікторії Мулик, яка перебуває під соціальним супроводом. Для сім’ї Вікторії, яка у 8-річному віці залишилась круглою сиротою і виховувалась в інтернатному закладі, Ірина Володимирівна і порадник і захисник. Саме вона виявила, що двоє малолітніх доньок, яких Вікторія виховує разом із співмешканцем, мають серйозні проблеми зі здоров’ям та потребують курсу реабілітації в обласному центрі для дітей-інвалідів «Промінь». За сприяння фахівця із соціальної роботи, в листопаді 2012 року та в червні 2013 року діти пройшли весь курс реабілітації, в результаті чого їх стан здоров’я значно покращився: молодша донька Наталія почала самостійно рухатись, а старша-Дарія була забезпечена ортопедичним взуттям.  За сприяння Ірини Гайдамащук дівчинка в березні 2013 року була влаштована до дитячого садочка. Батько дівчаток, який у свої 35 років не має документів, що посвідчують особу, за допомогою соціального працівника невдовзі отримає паспорт.

Так на прикладі соціального супроводу окремої родини видно конкретні результати роботи служби, що працює зовсім недавно, але спрямована на попередження сімейного неблагополуччя, раннє виявлення проблем та вчасне  фахове їх вирішення.

Яскравим прикладом співпраці Липовецького районного ЦСССДМ із місцевою владою стало придбання житла для жителя с. Вахнівки із числа дітей-сиріт Станіслава Грушка 1991 р.н., який перебував на пільговому квартирному обліку. З ініціативи фахівця з соціальної роботи у березні 2013 року рішенням сесії Вахнівської сільської ради Станіславу були виділені кошти у розмірі 65 тис. гривень для придбання житла.

Однокімнатну квартиру в двоповерховому будинку в центрі села Вахнівка, де мешкає хлопець-сирота, відвідали Любов Спірідонова, представники районної та місцевої влади разом із соціальними працівниками.

«Крім вдячності керівництву держави, яке знаходить можливим фінансування цілої армії соціальних працівників,- підкреслила Любов Спірідонова (для Вінниччини в 2013 році ця сума сягнула більш ніж 17,5 млн. грн.,- я кожною клітинкою відчуваю, що ми на правильному шляху, що саме завдяки тісній співпраці соціальних служб з обласною та місцевою владою, закладами освіти, медицини стало можливим надання комплексу соціальних послуг щодо вирішення складних життєвих обставин, у які потрапляють окремі громадяни та цілі родини».

Завдяки умілій та спланованій роботі фахівців із соціальної роботи, тільки у Липовецькому районі знято з супроводу 27 сімей у зв’язку з виконанням умов договору про здійснення соціального супроводу. У результаті роботи, спрямованої на профілактику соціального сирітства, до 1 сім’ї повернуто 2 дитини, які перебували в закладах державного утримання.

Р.S. Матеріал підготовлено за офіційним повідомленням Вінницької ОДА.

 
 
загрузка...
  
Загрузка...
 
загрузка...
Loading...
RTB
RedTram обменный
Loading...

Комментарии закрыты.

Политика >>

Полторак призвал Трампа защитить Украину от полномасштабного вторжения России

22.01.2017 - 02:19
Министр обороны Украины Степан Полторак в интервью «Радио Свобода» обратился к Дональду Трампу с призывом сохранить санкции против России, как сдерживающий ее фактор от дальнейшей агрессии. А также призвал и ...

В соцсети обсуждают фото-компромат на Савченко

21.01.2017
Фотография с Надеждой Савченко, пишет ...

Экономика >>

Рева рассказал о важном нюансе грядущей монетизации субсидий

19.01.2017 - 21:10
Министр соцполитики Андрей Рева в эфире телеканала 112 Украина коротко, но четко пояснил, о какой монетизации субсидий идет речь в плане договоренностей с МВФ. По словам Ревы, на данном этапе ...

В Украине подняли цены на сахар

18.01.2017
Поскольку в Украине в нынешнем ...

Названа восьмерка самых богатых людей в мире

16.01.2017
Международная благотворительная организация Oxfam подготовила доклад ...

Авто >>

С украинского рынка исчезли несколько дешевых марок авто

19.01.2017 - 12:59
В Украине прекращена продажа автомобилей ЗАЗ «Ланос». В корпорации «Укравто» отмечают, что машин этой марки пока нет в наличии. Согласно национальным рейтингам, в прошлом году как «Ланос», так и другие ...

Новые Peugeot и Citroen получат встроенные видеорегистраторы: видео

04.01.2017
Компания Garmin объявила о расширении ...

Кабмин утвердил порядок установления ввозной пошлины на легковые авто из ЕС

30.12.2016
28 декабря Кабмин одобрил предложенный Минэкономразвития ...

Криминал >>

На Винничине в течение часа задержали подозреваемого в зверском разбое

21.01.2017 - 20:30
На больничной койке оказалась 76-летняя жмеринчанка после нападения на нее грабителя. Злоумышленник выломал входную дверь в дом пенсионерки, жестоко избил ее и отобрал то, что смог найти – 300 гривен ...

На Винничине задержали «банду» малолеток

20.01.2017
В Песчанском районе местные правоохранители ...

Курьезы >>

Лучшие анекдоты недели

21.01.2017 - 13:22
Я из тех, кто достаёт мобильник из кармана, чтобы посмотреть время, потом убирает его и вспоминает, что забыл время посмотреть. Жена изменяет мужу в трёх случаях: 1. Если он плохой. ...

Лучшие анекдоты недели

14.01.2017
Дай человеку рыбу – и ...

В России из навоза слепили гигантского Петуха

03.01.2017
Если в украинских селах народные ...

Полезное >>

В Виннице власти утвердили цены на сдачу анализов

31.12.2016 - 15:27
Иммунологические исследования В мэрии Винницы приняли решение об установлении так называемых временных величин тарифов на платные услуги «Городского лечебно-диагностического центра», что по улице Киевской. Как и прежде, это коммунальное предприятие ...

20 продуктов, сжигающих жиры и регулирующих обмен веществ

25.12.2016
Как известно, чтобы выглядеть на ...

Секреты ароматов. Как благоухать духами весь день

03.12.2016
Как сделать так, чтобы ароматный ...

Video >>

Фітнес-інструктор Марія розповіла про користь шоколаду

19.07.2016 - 15:32
11 липня у світі відзначають день шоколаду. Започаткували його французи ще 20 років тому, відтоді найсолодше свято швидко стало популярним практично у всіх країнах Європи і не лише. Люблять його ...

Курьез на стройке (видео)

17.08.2015
Народная мудрость гласит – не ...