Заступник губернатора Вінниччини розповіла про те, що вона відчуває кожною своєю клітинкою

Соціальні працівники Липовецького району працюють на попередження сімейного неблагополуччя

В цьому мала нагоду пересвідчитись заступник голови облдержадміністрації Любов Спірідонова під час робочої поїздки 14 жовтня до Липовецького району. Відвідавши Вахнівську сільську раду, де створено робоче місце фахівця із соціальної роботи Липовецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Любов Спірідонова разом з керівниками району поспілкувалась із соціальними працівниками, наголосивши черговий раз на важливості кваліфікованого соціального супроводу сімей, що опинились у складних життєвих обставинах.

«Ще кілька років назад,- зауважила Любов Спірідонова,- складно було б повірити, що на державному рівні буде прийнято програму для інституту соціальних працівників у сільській місцевості. Проте, завдяки соціальним ініціативам Президента України вже більше року на Вінниччині діють центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, яскравим прикладом ефективної роботи яких  є  соціальна служба Липовецького району, де працюють креативні, ініціативні та небайдужі люди».

Станом на початок жовтня 2013 року на обліку Липовецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді знаходиться 173 сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах. В них виховується 395 дітей. Діяльність фахівців із соціальної роботи спрямована на відновлення функцій цих родин та подолання ними життєвих труднощів.

З метою попередження сімейного неблагополуччя протягом 2013 року фахівцями із соціальної роботи відвідано 1780 сімей з дітьми.

За результатами відвідувань 60 сімей взято на облік центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах, спричинених інвалідністю, віком, станом здоров’я, соціальним становищем, життєвими звичками і способом життя.

« Інколи зовні абсолютно благополучна родина має проблеми, з якими не може впоратись самотужки,- зауважила Любов Спірідонова,- завдання соціальних працівників - виявити такі сім’ї, оточити увагою та вчасно  надати допомогу».

Перебуваючи у Вахнівці, заступник голови облдержадміністрації разом із фахівцем із соціальної роботи Іриною Гайдамащук, відвідала родину Вікторії Мулик, яка перебуває під соціальним супроводом. Для сім’ї Вікторії, яка у 8-річному віці залишилась круглою сиротою і виховувалась в інтернатному закладі, Ірина Володимирівна і порадник і захисник. Саме вона виявила, що двоє малолітніх доньок, яких Вікторія виховує разом із співмешканцем, мають серйозні проблеми зі здоров’ям та потребують курсу реабілітації в обласному центрі для дітей-інвалідів «Промінь». За сприяння фахівця із соціальної роботи, в листопаді 2012 року та в червні 2013 року діти пройшли весь курс реабілітації, в результаті чого їх стан здоров’я значно покращився: молодша донька Наталія почала самостійно рухатись, а старша-Дарія була забезпечена ортопедичним взуттям.  За сприяння Ірини Гайдамащук дівчинка в березні 2013 року була влаштована до дитячого садочка. Батько дівчаток, який у свої 35 років не має документів, що посвідчують особу, за допомогою соціального працівника невдовзі отримає паспорт.

Так на прикладі соціального супроводу окремої родини видно конкретні результати роботи служби, що працює зовсім недавно, але спрямована на попередження сімейного неблагополуччя, раннє виявлення проблем та вчасне  фахове їх вирішення.

Яскравим прикладом співпраці Липовецького районного ЦСССДМ із місцевою владою стало придбання житла для жителя с. Вахнівки із числа дітей-сиріт Станіслава Грушка 1991 р.н., який перебував на пільговому квартирному обліку. З ініціативи фахівця з соціальної роботи у березні 2013 року рішенням сесії Вахнівської сільської ради Станіславу були виділені кошти у розмірі 65 тис. гривень для придбання житла.

Однокімнатну квартиру в двоповерховому будинку в центрі села Вахнівка, де мешкає хлопець-сирота, відвідали Любов Спірідонова, представники районної та місцевої влади разом із соціальними працівниками.

«Крім вдячності керівництву держави, яке знаходить можливим фінансування цілої армії соціальних працівників,- підкреслила Любов Спірідонова (для Вінниччини в 2013 році ця сума сягнула більш ніж 17,5 млн. грн.,- я кожною клітинкою відчуваю, що ми на правильному шляху, що саме завдяки тісній співпраці соціальних служб з обласною та місцевою владою, закладами освіти, медицини стало можливим надання комплексу соціальних послуг щодо вирішення складних життєвих обставин, у які потрапляють окремі громадяни та цілі родини».

Завдяки умілій та спланованій роботі фахівців із соціальної роботи, тільки у Липовецькому районі знято з супроводу 27 сімей у зв’язку з виконанням умов договору про здійснення соціального супроводу. У результаті роботи, спрямованої на профілактику соціального сирітства, до 1 сім’ї повернуто 2 дитини, які перебували в закладах державного утримання.

Р.S. Матеріал підготовлено за офіційним повідомленням Вінницької ОДА.

 
yottos
Загрузка...
   
     
загрузка...
RedTram обменный
Loading...

Комментарии закрыты.

Политика >>

Сказка Лукашенко о прорыве боевиков из Украины объясняется угрозами Кремля

22.03.2017 - 21:23
Слова президента Беларуси Александра Лукашенко о задержании «натренированных в Украине боевиках» вызвали ожидаемую реакцию в СБУ и МИД Украины. От белорусского лидера попросили объяснений и фактов вместо огульных обвинений. Между тем, ...

По Тимошенко нанесен мощный удар

22.03.2017
После выступления с трибуны Верховной ...

Экономика >>

Западные эксперты дали оценку экономическим потерям Украины от захвата террористами предприятий Донбасса

22.03.2017 - 14:02
Немецкие советники в Украине рассчитали потери страны от блокады, а также сделали несколько интересных выводов по поводу того, какие последствия для государства она будет иметь. Правда, выводы получились несколько взаимоисключающими. ...

Россия жестко ударила по заробитчанам из Украины

22.03.2017
Госдума запрещает переводы денег в ...

Гройсман провел успешные переговоры по сотрудничеству с Германией

21.03.2017
Премьер-министр Украины Владимир Гройсман провел встречу ...

Roshen продает активы на востоке Украины

21.03.2017
В корпорации Roshen приняли решение ...

Авто >>

Пенсионер из Черниговской области перевел Mercedes-Benz на дрова: видео

22.03.2017 - 14:10
Николай Наумчик нашел заброшенный Mercedes-Benz, восстановил его и самостоятельно оснастил автомобиль газогенератором, который способен работать на дровах. Бензин теперь необходим только в небольших объемах для розжига основного топлива. Как рассказал ...

Названы самые надежные автомобили

18.03.2017
Компания J.D. Power представила 28-й ...

Volvo показала 90 лет эволюции модельного ряда: видео

14.03.2017
Первый серийный автомобиль Volvo был ...

Криминал >>

На Винничине автомобиль насмерть сбил пешехода

22.03.2017 - 10:06
Вечером 20 марта в селе Малая Мочулка Тепликского района под колесами легковушки погиб 37-летний пешеход. Экспертиза показала, что водитель не был трезвым. Более того, в салоне его машины правоохранители даже ...

На Винничине обокрали церковь

22.03.2017
Причем, на стадии ее строительства ...

Невероятной смертью закончился конфликт двух винничан

21.03.2017
За несколько часов после ранения ...

На Винничине вооруженные налетчики ограбили ювелирный отдел в крупном ТЦ

20.03.2017
Винницкая полиция разыскивает троих злоумышленников, ...

Курьезы >>

Кличко назвал свои самые любимые смешные оговорки

19.03.2017 - 20:03
Над «кличковизмами» (это не мы придумали — такой термин вошел в жизнь и обозначает крылатые высказывания Кличко; вбейте слово в поиск и найдете массу ссылок) по-доброму смеется вся Украина и злобно ...

Лучшие анекдоты недели

18.03.2017
В аптеке: – Вам чего? ...

Джигурда заявил, что главари ДНР делегировали его на «Евровидение»

14.03.2017
Новоявленный обладатель корочки, которую называют ...

Полезное >>

Эволюция мочалок

20.03.2017 - 16:26
Нас всех давно мучил вопрос: как отмывались наши предки? В смысле – чем они грязь оттирали? Оказывается, кто чем. А хорошая мочалка весьма необходима для поддержания здоровья кожи. Первые записи ...

Сначала замерзнут огурцы, потом водка

19.03.2017
0 градусов – точка замерзания ...

Как приготовить фаршированную рыбу

18.03.2017
Говорят, что у украинцев национальное ...

Когда косметика превращается во врага

17.03.2017
Хорошую косметику женщины стараются беречь ...

Video >>

Дельфинарий в Хмельнике

22.07.2015 - 15:17
Дельфинов в Хмельнике полюбили не только бойцы АТО, проходящие реабилитацию после ранений, но и многие больные, в том числе и инвалиды детства с Винничины. ...

В Берлине перед приездом Путина полиция обезвредила пьяную «жертву хунты»

22.10.2016
Так называемый «новороссийский» митинг, организованный ...

Пятерка смешных говорящих животных (видео)

03.06.2016
Уже никого не удивить говорящими ...